arama

Dim Çayı nerede nasıl gidilir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Dim Çayı, Alanya’nın en etkileyici yerindeki konumu ile  harika lezzetler tatmak ve doğa ile baş başa kalmak için mükemmel bir yer.

Alanya’nın Akçatı Köyü’nde bulunan Dim Çayı, Alanyaya gidenlerin mutlaka görmesi gereken  harika bir yer. Alanya’nın ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki  yer alan Dim Çayı piknik alanlar, restoran  ve pansiyonları ile  ziyaretçilerini ağılıyor. Göl kıyısındaki teras ve ahşap platformdaki masaların birinde yemeklerinizi yiyip, ardından uykunuz geldiğinde dinlenme localarında ve  temiz hava da  uyku çekebilirsiniz.

Akdeniz’in en huzurlu mekanlarından biri olan Dim Çayı, sizi  dinlendirmeye hazır. Uyandığınızda çayın serin sularında yüzerek, kendinize gelebilirsiniz. Çayın, üst kısımlarında rafting yapma olanağınız da var. Sessiz bir ortamda, sadece doğanın sesini dinleyip huzur bulacağınız Dim Çayı’nda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Alanya’nın bu benzersiz bölgesinin ardından diğer doğal ve tarihi alanlara yolculuk yapmayı da unutmayın. Sinek Kalesi, Alara Kalesi, Dim Mağarası, Kleopatra Plajı, Paris Batığı ve Damlataş Plajı tatilinizi daha da güzelleştirecek mekanlardan bazıları.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.