arama

Çocuklu Tatil için İpuçları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Saniye Kavas Saniye Kavas

Çocuk sahibi değilseniz, bir şort, tshirt, bir mayo ve terlikle tamamlayabileceğiniz tatiliniz için düşünmeniz gereken pek bir şey yok. Ancak çocuğunuzla ya da çocuklarınızla bir tatile çıkmayı düşünüyorsanız, kendinize bir liste yapsanız iyi olur.

Bu liste çocuğunuz ihtiyaçlarına göre uzayıp gidebilir. Çünkü her çocuğun kendine has farklı ihtiyaçları olabilir.

Öncelikle, elbette kalacağınız, tatilinizi geçireceğiniz yerin çocuk için uygun olup olmadığını bilmeniz gerekli. Eğer bir otelse, sağlık hizmetlerini, çocuk aktivitelerini iyice öğrenin.
Bunu listenizin üst sırasına koyun hatta. Çünkü başımıza her an ne geleceği belli olmaz ve kötü bir şey olduğunda en yakın sağlık kabinin nerede olduğunu bilsek iyi olur.
Bunun yanında biz de valizimize muhakkak, bir ateş ölçer, ateş düşürücü şurup, sinek ısırıkları için çeşitli kremler koymalıyız. Bir de, çocuğunuzun sürekli kullandığı bir ilaç varsa, kesinlikle unutmamalıyız, listemize eklemeliyiz.

Eğer bir bebeğimiz varsa, aşı karnesini yanımıza alalım ki, aşı yaptırmamaız gerekirse takibi kolay olsun. Bazı anneler çocuğunun bardağını, kaşığını, çatalını da yanında götürmek isteyebilir.  Ayrıca kendi yastığı ile yatmak isteyen çocuklarımızın bu küçük isteğini geri çevirmeyelim, valizimizde yastık için yer açalım. Yoksa gecenin bir vakti, ”yastığımmmmm nerdeeee?” diye bağıran çocuğunuzla sabahlayabilirsiniz. Yanınıza çocuğunuzun sevdiği kitapları almayı unutmayın. Boya kalemleri ve bir resim defteri ummadığınız anda kurtarıcınız olacaktır.

Yaz mevsiminde gittiğiniz bir tatil bile olsa yanınıza bir tane ceket alın, havanın ne zaman nasıl olacağı belli olmaz. Birden bir yağmura yakalanabilir,
serin bir havaya denk gelebilirsiniz.

Genel başlıklar altında sıraladığınız listeniz her çocuğun özellklerine göre değişebilir. Ancak bir liste yapmak her zaman işimizi kolaylaştırır.
Daha planlı ve sorunsuz bir tatil, çocuğunuzun mutluluğuyla doğru orantılı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.