arama

Çocuklar İçin Etkinlik Takvimi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Saniye Kavas Saniye Kavas

Havalar soğumaya başladıysa, dışarıda vakit geçiremiyorsak, çocuklar parktan uzaklaştıysa hep birlikte tiyatroya gidelim. Özellikle yeni sezonda İstanbul’da çocuklar için nasıl etkinlikler varmış bakalım.

İbi-Baldiyar’da Yeni Serüven
2015 yılından bu yana TRT Çocuk kanalında yayılşan ve çok sevilen İBİ’ nin yeni maceraları tiyatro sahnesinde.
“Kahramanlarımız İbi ile Tosi ; her yeni günün yeni masallarla doğduğu Baldiyar masal evreninde keşif yolculuğuna çıkarlar. Bugüne kadar adını hiç duymadığımız canlıların yaşadığı ıta haritasının devamını bulmak istemektedirler. İbi ve Tosi karşılarına çıkan sorunları çözerken matematik bilgilerini ve problem çözme yeteneklerini kullanır, farklı bakış açıları geliştirerek eğlenceli ve pratik çözümler üretirler. Heyecan ve eğlence dolu serüvenlerinde onları takip eden iki arkadaşları daha vardır. Hoppa ve Pumba, tıpkı İbi ve Tosi gibi Baldiyar’ı keşif yolculuğuna çıkmışlardır. Bu iki kafadar, her seferinde oyunbazlıkları nedeniyle düştükleri zor durumdan kurtulmayı başarırlar.”

Tarihler: 04 Kasım 2017 Cumartesi ~ 04 Kasım 2017 Cumartesi 04 Kasım 2017 13:00
Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne
Ücret: – 34.00 TL
2 yaş altı çocuklar kucakta ücretsizdir.- 2 yaş üstü ücretlidir.

Niloya Müzikali 3
Çocukların sevgilisi Niloya ve Tospik müzikalle karşımıza çıkıyor. Çocuklar zaten Niloya’nın şarkılarını çok seviyorlar, müzikaline de bayılacaklar. Eski bir radyo ve bu radyonun etrafında dönen olayların anlatıldığı müzikale tüm çocuklar davetli.

Tarihler: 05 Kasım 2017 Pazar ~ 05 Kasım 2017 Pazar 05 Kasım 12:00 – 05 Kasım 14:00
Yer: AKKM Orhangazi Salonu
Ücret: – 34.00 TL
24 ay ve üzeri çocuklar bilete tabidir.

Çizmeli Kedi Müzikali
Çizmeli Kedi’yi hepimiz biliyoruz. Şİmdi çocuklarımız da bilsin diye müzikalini yapmışlar. Bize de izlemek düşüyor. Yine de konuyu bilmeyenler için özet geçelim. Geçmiş zamanda ülkenin birinde bir değirmenci ve üç oğlu yaşar. Değirmenci büyük oğluna değirmeni, ortanca oğluna eşeği, küçük oğluna da kedisini miras bırakır. Küçük oğlu kendisine bir kedinin miras kalmasından pek memnun olmaz. Kedi bunu duyar ve hemen sahibinden bir çift çizme ister. Zekasını kullanan kedi sahibine hiç de değersiz bir miras olmadığını kanıtlamak için zorlu bir göreve hazırdır. Genç delikanlıyı zengin yapmak. Bunun için büyük bir yarışmada kötülüklerle dolu Albazar’a karşı amansız bir mücadelede bulur kendini. Delikanlı ise haberi olmadan zeki kedisi tarafından bu maceralı oyunun içine sürüklenmiştir. Delikanlının parada zenginlikte gözü yoktur. Ama sevgi dolu yüreği ve dürüstlüğü genç adama hayal edemeyeceği zenginlikler sunar. Gerçek zenginliğin sevgi ve paylaşmak olduğunu herkese kanıtlar.

Tarihler: 18 Kasım 2017 Cumartesi ~ 18 Kasım 2017 Cumartesi 18 Kasım 2017 14:00
Yer: Glass Room, Uniq İstanbul
Ücret: 1. Kategori – 34.00 TL

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.