arama

Çeşme’de Su Sporları Keyfi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • fellik fellik

Yaz sıcaklarının iyice bastırması ile birlikte tatil yerleri dolmaya başlamıştır. Yaz sıcaklarından kaçıp kurtulmanın yollarından biri de kesinlikle denizde vakit geçirmektir. Denizde vakit geçirebileceğimiz, yeni deneyimler kazanabileceğimiz birçok aktivite vardır. Su sporları kesinlikle sizi sıcak havalardan kurtaracak eğlenceli şeylerden birisidir.

Çeşme’de su sporları keyfi ayrı bir yere sahiptir. Su sporları açısından oldukça popüler olan Çeşme size çok güzel seçenekler sunuyor. Katamarandan tutun da flyboarda kadar birçok çılgın eğlenceyi Çeşme’de bu bulabilirsiniz.

Çeşme Su Sporları

 1. Parasailing: Çeşme’de parasailing yapmak ayrı bir keyiflidir. Ayaklarınızın yerden kesildiği ve eşsiz deneyimler yaşadığınız parasailingi mutlaka denemelisiniz. Parasailing deniz paraşütü olarak bilinmektedir. Genelde denizde yapılan ancak karada da yapılabilen parasailing, bir tekne yardımıyla çekilmektedir. 80 metreden 200 metreye kadar çıkabiliyorsunuz. Sevdiklerinizle birlikte yapabileceğiniz güzel bir aktivitedir.
 2. Katamaran: Kendi başınıza ve sevdiklerinizle yapabileceğiniz aktivitelerden birisidir. Rüzgâr ve denizin keyfini burada sürebilirsiniz. Küçük modelleri olması ile birlikte oturma yerleri vardır.
 3. Flyfish: Çok eğleneceğiniz aktivitelerden birisi de kesinlikle flyfishtir. Uçan balık anlamına gelen flyfish ile uçmaya hazır mısınız? Rüzgâr yardımı ile uçan balık gibi hissetmek isteyenlerin ideal seçimidir. Birçok su sporları merkezinde flyfish bulunmaktadır.
 4. Flyboard: Uçmayı sevenlerin yapabileceği diğer bir aktivite ise kesinlikle flyboarddır. Tek kişinin yapabileceği flyboard eğlenceli mi eğlencelidir. Flyboard ile farklı birkaç su sporunu birlikte yapabilirsiniz. Flyboard su altında ve üstünde itme gücü sağlayan makinedir. Ve de yunus balığı gibi hareket etmemizi sağlamaktadır.
 5. Tekne Gezileri: Yaz tatilinde en popüler olan aktivitelerden biri de tekne gezilerine katılmaktadır. Özellikle Çeşme’de birbirinden güzel koylara gidip oralarda keyifli bir şekilde yüzebilirsiniz. Kalabalık gruplar yerine daha az kişinin katıldığı gruplar ile gitmek en doğrusu olacaktır.
 6. Wakeboard: Eğlencenin dibine vuracağınız ve sörf sevdalıları için ideal olan su sporlarından biri de wakeboarddır. Zengin eğlence sunan wakeboard ile hoş vakitler geçirebilirsiniz. Önde bir halat yardımıyla sizi çeken sürat teknesi sayesinde denize girip çıkıyorsunuz. Tekne sizi çektikçe eğleneceğinizden emin olabilirsiniz.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.