arama

Çeşme Altınkum Plajı Nerede, Giriş Ücreti

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Tatile giderken seçtiğimiz tatil yerini etkileyin en temel unsurlardan biri de plaj seçimidir. Gideceğimiz yerlerden öte, gittiğimiz bölgedeki plajın temiz, berrak ve dalgasız olması oldukça önemlidir. Hal böyle olunca plaj etkeni birçok kişiyi düşündürüyor.

Tatil severler için ideal yerlerden biri olan Çeşme yaz aylarında ideal seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Çeşme plajları arasında en popüler olan plaj kesinlikle Altınkum plajıdır. Altınkum plajı; İzmir merkeze sadece 15 dakikalık mesafede yer almaktadır. 500 metre uzunluğundaki plaj, 15 metre genişliğindedir. Türkiye’nin en prestijli plajlarından biri olan Altınkum plajını her sene milyonlarca kişi ziyaret etmektedir. Altınkum plajında deniz yavaş yavaş derinleşmektedir. Kumu çok sıcak olmasına rağmen suyu çok serin kıvamdadır. Hatta yazın en sıcak zamanlarında gibi diğer sulara göre çok daha serindir. İlk etapta suya girmeniz biraz zor gibi gelse de, zaman geçtikçe alışıyor ve de o sıcak hava koşullarını anca deniz içerisinde unutabiliyorsunuz.

Altınkum Plajı Nerede, Nasıl Gidilir?

Altınkum plajı çevresinde beach clublar ve çeşitli kafeler de bulunmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte hoş vakit geçirebilir ve tüm stresinizi burada atabilirsiniz. Peki, Çeşme Altınkum plajı nerede?

Şehit Mehmet Yolu, Şehir Merkezine uzaklık 10 Km uzaklıkta yer almaktadır. İzmir Çeşme’de yer alan plaja ulaşım oldukça basittir. Toplu taşıma kullanma şansınız vardır. Altınkum Plajı Giriş ücreti sezonluk değişmektedir. Bu sezon plaj giriş ücreti 30 TL ile 50 TL olması beklenmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.