arama

Caddebostan Plajları Nerede, Nasıl Gidilir?

Caddebostan Plajları, Kadıköy Belediyesi’nin Caddebostan sahiline kum dökerek yaptırdığı toplam 3 plajdan oluşuyor. Merkezi bir konumda olduklarından dolayı halkın yoğun ilgisini gören Caddebostan Plajları’ndan biri dışında kalanlar ücretsizdir.

Caddebostan Plajları, sahil hattı üzerinde ve toplam bin metre boyunca uzanmaktadır. Yaz aylarında bunalan İstanbul halkı için serin bir kaçış noktası olan bu plajlar, genel itibariyle kumludur ancak yer ter çakıllara da rastlanmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında “denize girilebilir” raporu alınarak hizmete sunulan plajlar, Anadolu yakasında ve Kadıköy etrafında oturanlar için ulaşılması en kolay plajlardandır.

3 plajdan oluşan Caddebostan Plajları’nın tamamında şezlonglar, şemsiyeler, soyunma kabinleri, duşlar, cankurtaran kuleleri, WC’ler, büfeler, kurtarma botu ve ambulans gibi olanaklar yer alıyor. Bunun yanında plajın hemen gerisinde piknik yapabileceğiniz yeşil alanlar da mevcut durumda. Şimdi Caddebostan Plajları’nı daha ayrıntılı inceleyelim…

Caddebostan 1 Plajı

450 metre sahil şeridi bulunan Caddebostan 1 Plajı, Büyük Kulüp’ün hizasına denk geliyor. Bu plajda 300 adet şezlong, 300 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 güvenlik kabini ve 2 büfe yer alıyor. Girişi ücretli olan plajda tüm gün boyunca müzik yayını yapılıyor. Normalde ücretli olan plajdan engelli vatandaşlar ve refakatçisi olan bir kişi, ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

Caddebostan 2 Plajı

Ücretsiz hizmet veren Caddebostan 2 Plajı, kum ve çakıl taşının karışık olduğu 300 metrelik sahil bandına sahip. Plaj içerisinde 500 adet şezlong, 500 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 16 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 güvenlik kabini ve 2 büfe bulunuyor. Plajdan ücretsiz olarak faydalanmak mümkün. Kalabalık olduğu zamanlarda şemsiye ve şezlong yetmeyebiliyor ve bu hizmetlerden ayrıca ücret ödeyerek faydalanılabiliyor.

Caddebostan 3 Plajı

250 metre uzunluğa sahip olan bu plaj, kum ve yer yer çakıllı bir görüntüde. Plajda 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 6 cankurtaran personeli, 1 adet WC, 10 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 güvenlik kabini ve 1 büfe mevcut durumda. Caddebostan 3 Plajı’na giriş ücretsiz. Şezlong ve şemsiyenin yetmediği durumlarda ücret ödeyerek bu hizmetlerden yararlanmak mümkün.

Caddebostan Plaj Ücretleri

Caddebostan 1 Plajı’nda 7 yaş ve üzeri için ücretler, yetişkinlerde 25 lira, öğrencilerde ise 12 lira olarak belirlendi.

Caddebostan Plajları’na Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan ve Kadıköy sınırlarında bulunan plajlara gitmek için birçok alternatif mevcut. Toplu taşıma kullanarak plajlara ulaşmak isteyenlerin öncelikle Anadolu yakasına ulaşmaları gerekiyor. Kadıköy’e ulaşıldıktan sonra buradan Bostancı sahilden giden otobüslere ya da dolmuşlara binerek Caddebostan durağında indiğiniz takdirde plajlara ulaşabilirsiniz.

Özel aracıyla gelmek isteyenler ise Kadıköy ilçesine ulaştıktan sonra, Bağdat Caddesi paralelinde gidip Migros’un arasında bulunan yoldan 30 metre daha ilerleyerek plaja ulaşabilirler.

Caddebostan Plajları Konum

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.