arama

Bir acil durum butonu bir de erken rezervasyon

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Faruk SEVEN Faruk SEVEN
  • 1 Star
    Loading...

Başlık garip gelebilir size ama ne demek istediğimiz yazıyı okudukça anlayacaksınız…

Yaz tatili ha geldi ha gelecek derken ekranlarda, internet mecralarında ve gazetelerde tatil reklamları dönmeye başladı. Bir taraftan da “Rus, Alman, İngiliz, Arap tatilciler ülkemize akın edecek” tarzında haberler okur izler olduk. Öyle ki unvanı birbirinden uzun amcalar ekrana çıkıp “Bu sene tatil bölgelerine yerli ve yabancı turist akını bekliyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

Bu uzman abilerden biri Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı. Turizm bölgesi Akdeniz’de yaşayan Yağcı, “19 Mayıs gibi resmi ve dini tatillerde çok ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda Antalya bölgesinde ciddi doluluklar oluşacaktır. Dolayısıyla yerli tüketicilerimiz tatillerini erkenden rezerve ederlerse hem fiyat anlamında hem de yer bulma anlamında çok daha rahat edeceklerdir. Biz erken rezervasyon yapmalarını tavsiye ediyoruz” şeklinde uyarıyor.

Tabi bizim ülkemizde “bu uyarıları pek de takacak değiliz” diyenler de var. Onlara kalırsa bayram günü bile otellerde yer bulurlar. Gerçek hayat böyle değil tabii. Uzman beylerin bu uyarıda bulunmalarının elbette bir nedeni var. O da 2016 yılında yaşanan kriz.

Geçen yıl Marmaris, Alaçatı, Çeşme’de otellerde yer bulamayan yerli yabancı turistler sokaklarda, sahillerdeki şezlonglarda konaklamak zorunda kaldı. Aynı olayın başınıza gelmemesi için bu abiler uyarıda bulunuyor.

İşte iş yerlerinde, metrolarda, otobüslerde, hastanelerde yani hayatımızın bir çok önemli mekanında bulunan Acil durum butonu ile erken rezervasyon bu açıdan benzeşiyor. Acil durum butonları acil durumlarda nasıl hayat kurtarırsa erken rezervasyon da tatilinizi hiç unutulmayacak ızdırap dolu bir kabus olmaktan kurtaracak şeydir.

ERKEN REZERVASYON BAZEN HAYAT KURTARIR… BENZER DURUMLARDA KALMAMAK İÇİN FIRSATLARI KAÇIRMAYIN…

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.