arama

Beef & Fish Sokak Lezzetleri Festivali 29-30 Nisan’da!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Beef & Fish Sokak Lezzetleri Festivali 29-30 Nisan’da! Haftasonu İstanbul’da iseniz, gezip görebileceğiniz bir çok etkinlik var emin olun! Hatta görmekle kalmayıp katılıp keyifli zaman geçirebilirsiniz! Kimi yerde dinleti, kimi yerde tiyatro ve sinema, kimi yerde konser ve festival şenliği kısacası; İstanbul size kaldı! Kenti yoğun trafik olmadan karış karış dolaşmanın vaktidir!

İstanbul’u yeniden keşfedin ve yeniden aşık olun!

Tabi ister İstanbul’a isterseniz birinin kalbine aşık olun fark etmez; ikisi de sizi mutlu eder bence! Çünkü, aylardan bahar ve günlerden hafta sonu! 

Bu yazımda sizi farklı bir festivale götürmek istiyorum. Arzu ederseniz ve ilginizi çekerse elbette, sizlerde bana eşlik edebilirsiniz!

Beef&Fish Sokak Lezzetleri Festviali’ni daha önce duydunuz mu?

Hımmm, demek duymadınız!

İstanbul’da yapılan çok sayıdaki,  renkli ve genç festivallerden biri olduğunu söyleyebilirim!

Hatta bir programınız yok ise festivale katılma şansınız bile var. Çünkü, etkinlik; 29-30 Nisan tarihlerinde “Etiler Sanatçılar Parkı”nda yapılıyor.

Festivalde, genel kent yaşamının diğer yüzü  tanıtılıyor.

Sokak Lezzetleri’nin kokusunu alıyor musunuz?

Bu festivalde aldığınız kokulara, hem şaşıracak hem de bayılacaksınız?

Kısacası Beef&Fish Sokak Lezzetleri Festivali’nde, kentin yaşayan renkli ve lezzetli olan diğer yüzünü görme şansınız var!

Sizde sokak lezzetleriniz müdavimi İseniz bu festival kaçmaz!

Yeme-içme kültüründe ve günümüz kent yaşamında oldukça önemli yeri olmasına rağmen, yalnızca sokakta bulunan lezzetler,  bu kez Beşiktaş’ta buluşuyor!

Beef&Fish Sokak Lezzetleri Festivali, bu yıl 2. kez düzenleniyor.

Beef&Fish Sokak Lezzetleri Festivali’ne, bu yıl ortalama  25 biz kişinin katılması bekleniyormuş! Etiler Sanatçılar Parkı’nda bu yıl 2.’si yapılan festivale geçen yıl da, 18 bin kişinin katıldığını anımsatmak isterim!

Elbette, etkinlikte yalnızca damaklarımızı şenlendirecek ve kalbimizi feth edecek cazip lezzetler olmayacak!

Festival, sokak müzisyenleri eşliğinde sokakların eşsiz lezzetlerini buluşturarak; katılımcıların hem midesine hem de kulağına bayram ettirecek! Sonuçta, müzikte ruhun gıdası olduğuna göre, sokak lezzetlerinden ayrı düşünülemezdi!

Festivale katıldığınız size eşlik edecek  sokak lezzetlerinden bazıları şunlar olacak. Hani çok sevilen ve tadına doyulmayan nefis tavuklu pilav, kömürde kokoreç, tadını asla unutamayacağınız balık-ekmek!  

Dumanı üzerinde tüten lezzetli köfteler, midye dolma, lezzetli mi lezzetli döner!

Bayıla bayıla yediğimiz ve hasretini çektiğimiz içli köfte, sucuk ekmek, mısır ve  pamuk şeker sokak lezzetleri festivalinin “assolitleri” arasında yer alıyor!

Lezzetler tamam da, “ya ruhumuzun gıdası müzik nerede” dediğinizi duyar gibiyim! O da tamam!

Şöyle ki, 2 gün devam edecek festival süresince: Kadans Band, The Blues Band, Farfara İstanbul ve Grup Safir, Suzan Kardeş, Bekriya Band ve Soul Project canlı sahne performansları sergileyecek.

Eğlencenin de unutulmadığı festivalde, Türkiye’de ilk Kez “Korku Karavanı” festival kapsamında yer alacak. Popüler olan korku evleri, Türkiye’de ilk kez, mobil olarak festivalde kurulacak ve  ipuçlarını çözen “Korku Karavanı”  çıkabilecek!

Bu hafta sonu, 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Etiler Sanatçılar Parkı’nda yapılacak festivali kaçırmayın! Sonra üzülürsünüz!

Üstelik, Festivale katılım da ücretsiz, benden söylemesi!

FESTİVAL SAHNE PERFORMANSLARI:

29 Nisan Cumartesi

12.00-14.00 DJ SET

14.00-16:00 GRUP SAFİR

16.00-18:00 FARFARA İSTANBUL

18.00-20:00 SOUL PROJECT

20.00-22:00 KADANS BAND

22:00 KAPANIŞ

30 Nisan Pazar

12.00-14.00 DJ SET

14.00-16:00 FARFARA İSTANBUL

16.00-18:00 THE BLUES BAND

18:00-20:00 KADANS BAND

20.00-22.00 SUZAN KARDEŞ & BEKRİYA BAND

22:00 KAPANIŞ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.