arama

Bayram Tatilinde Rezervasyon, Tadınız Kaçmasın!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Bayram Tatilinde Rezervasyon, Tadınız Kaçmasın! Havaların, serinden sıcağa geçiş süreci devam ediyor. Bulutların, kentlere vedası niteliğindeki aniden başlayan “kısa süreli sağanak  yağmurlar, kış aylarına  kadar  tatile gidiyor” diyebilirim. Bulutlar ve serin havalar da tatile gider mi demeyin; göçmen kuşları  düşünün. Onlar nasıl ki, daha sıcak iklimlere göç ediyorlarsa, bulutlar ve serin havalar da daha soğuk ülkelere gidiyor! Elbette, geri gelecekler üzülmeyin 🙂

Ramazan Bayramı kapıda; girdi girecek! Siz de,  bayram tatili için nereye gideceğinize karar veremeyenlerden misiniz yoksa? Bence, erken otel rezervasyonunuzu çabucak yaptırın; maazallah açıkta kalırsanız çok üzülürsünüz!

Yoo, hiç de abartmıyorum, özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde; hatta Sinop’ta Ramazan Bayramı nedeniyle, iç turizmde doluluk oranları yüzde yüzlere ulaşmış durumda. Turizm alanında yaşanan bu yüz güldürücü durumun, işletme sahiplerine erkenden Bayram sevinci yaşatıyor. Turizmcilerin ortak fikri, bu yıl turizm sezonunun   çok bereketli geçeceği yönünde.

ERKEN REZERVASYONLA, ÇİFTE BAYRAM TATİLİ!

Bunu da,  gerek  yurt içi ve gerekse yurt dışından aylar önce  yapılan erken rezervasyon oranlarına dayandırıyorlar. Aslında erken rezervasyon, beraberinde bir çok önemli avantajı sağlıyor. Öyle ki, fiyat indiriminden tutunda bir  çok olanağa kadar, tatilcilere oldukça cazip fırsatlar sunuyor. Tatil veya Bayram olanaklarını iyi değerlendirip, cebinizi yormayan tatil için fırsatları yakından takip etmek gerekiyor.

Son dakika da tatile gitmeye ve tatil mekanı aramaya başlarsanız; kalacak ne otel nede pansiyon dahi bulamaya bilirsiniz uyarayım! Bu uyarıyı ben değil; turizmciler söylüyor. O nedenle siz, siz olun Ramazan Bayramı tatilinize son dakika karar verip yola çıkmayın.

Bayram tatili yapayım derken açıkta kalıp; tadınızı kaçırmayın. Unutmayın, “en güzel tatil önceden  rezervasyonu yapılan” planlı tatildir. Çünkü, “hiç birimizin tatilini riske atma lüksü” yok!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.