arama

Bayram Tatili Hayalleriniz “Şezlong” Olmasın!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Bayram Tatili Hayalleriniz “Şezlong” Olmasın! 

Bütün  yıl  çok çalıştınız ve yoruldunuz!

Elbette  keyifli, konforlu ve aktivitesi bol tatlı bir bayram tatili yapmayı herkesten çok siz  hak ettiniz.  Çoluk çocuk bir arabaya doluştunuz, saatlerce yol kat edip; bütün bir yıl hayalini kurduğunuz Ramazan Bayramı tatiline ulaştınız!

Ohhh, ne güzel; sizden mutlusu yok! Yok, değil mi?

Günler önce tatil alışverişi, mayolar, bikiniler, çocukların giysileri, acil durum için gerekli olan ilaçlar, arada oyalansınlar diye bir iki  çok sevdikleri oyuncakları yanınıza aldınız! Çok dikkatli ve tedbirlisiniz, tatilde tadınızı bozacak hiçbir olasılığa yer yok hayatınızda!

O, zaman kocaman bir bravoooyu hak ettiniz alın terinizle, tebrikler!
Kredi kartları, şarj cihazları, güneş gözlüklerinin yanı sıra, sivrisinek kovucu losyonlar bile tedbiren tatil bavulunuzda ki yerini aldı. Evet, hazırsınız!

Tatil başlasın o zaman! Bavullar araba bagajına! Sizler de cümbür cemaat ailecek, arabanın içine doluştunuz!  Sıcaktan bunaldınız, yoldan yoruldunuz, tatile giderken çocukların çiş molaları!  Arabada herkesin acıkma molaları!

Kabul edelim sizi epeyi yordu ve bunalttı! Ama yılmak yok! Orada bir yerde, keyifli bir bayram tatili var! Ve, siz o tatili sonuna kadar hak ettiniz!

Tatil yerine ulaşıp, odanıza çıktığınızda duş sonrası kısa bir dinlenme  enerjinizi yerine getirecektir!

Ne oldu?

Hadi canım siz de! Ciddi olamazsınız! Onca yolu ve yorgunluğu atacağınız bir otel odanız yok mu?

Ne! Bayram Tatiline çıkarken her şeyi düşünüp de; rezervasyon mu yaptırmadınız! “Tatil bölgesinde nasılsa; otel, motel veya  pansiyon sürüyle, birini de ben kiralarım” dediğinizi kabul etmek istemiyorum.

Ama, galiba öyle düşündünüz!

Hadi canım! Bu kadar  şanslı olacağınızı nasıl düşündünüz ki?

Geçen yıl Ege ve Antalya’da  yaşananlardan da mı ders almadınız? Hani insanlar çekirge sürüsü gibi tatil bölgelerine dadanmıştı da; otel resepsiyonlara oda kiralamaya girenler; “Kiralık Şezlog Var” yanıtını almıştı çok sayıda otelden!

Eğer sizde bu Ramazan Bayramında tatil yapmayı planlayanlardansanız, erken rezervasyonu ihmal etmemenizi şiddetle öneriyorum!

Öyle ki, yanınıza tatil bavulu almayın, yeter ki tatilinizi geçireceğiniz yere ilişkin rezervasyonunuz olsun.

Tatilinizi kumsalda, çadırda, şezlong üstünde veya yersiz yurtsuz geçirmeye niyetiniz yoksa; tatile karar verdiğiniz anda erken rezervasyon yaptırmak ilk işiniz olsun!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.