arama

Antalya’nın en iyi 5 çorbacı mekanı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Gülhan YAZICI KARA Gülhan YAZICI KARA
  • 1 Star
    Loading...

Havalar soğukken, maç çıkışında, alkolden sonra, sabah kahvaltısında… Çorba içmek için her zaman bir bahanemiz vardır. Hareketli Antalya gecelerinde soluğu bir çorbacıda almak isteyenler için sımsıcak lezzetli çorbaların sunulduğu mekanları sizler için keşfettik…

Paçacı Şemsi

1976 yılından beri Antalya merkezde hizmet veren Paçacı Şemsi’nin Konyaaltı ve Kırcami’de de şubeleri bulunuyor. Hızlı servisi ve sıcak çorbalarıyla Antalyalılar ve turistler burayı çok sık tercih ediyor. Mekanda, Kelle Paça, İşkembe, Tuzlama, Tavuksuyu ve Mercimek olmak üzere 6 farklı çorbayı tatmanız mümkün. Ayrıca mekanın özel yemeği Simitli Kelle Paça’nın da tadına bakabilirsiniz. Mekanın en avantajlı yanı porsiyon fiyatlarının çok pahalı olmayıp doyurucu olması.

Mevlana Çorbacısı

Gece eğlence dönüşü canınız çorba mı çekti o zaman doğru adres Mevlana Çorbacısı… 7/24 açık olan mekanda işkembe çorbası ve salçalı ekmek mutlak deneyin. Çorbanın yanında pide gibi lezzetlerin de bulunduğu mekan kendini Türk restorantı ve çorbacı olarak tanımlıyor.

Lara Sultan Çorbacısı

Antalya Güzeloba’da hizmet veren Lara Çorbacısı konumu nedeniyle çorba severlerin sık tercih ettiği lezzet durağı. Güler yüzlü hizmetin sunulduğu mekanda işkembe, tuzlama, mercimek, tavuk, ezogelin’den tutun da kelle paça ve kokteyl’e kadar birçok çeşit mevcut. Çorbanın yanı sıra Konya lezzetlerinin de bulunduğu mekanda etli ekmek ve bıçak arası pideleri denemenizi tavsiye ederiz.

Ali Baba Çorbacısı

Antalya’nın en eski çorbacılarından olan Çorbacı Ali Baba’nın en güzel tavuk suyuna çorbaları yaptığı gelen yorumlar arasındadır. Şarampol Caddesinde gece gündüz hizmet veren mekan iki tat olan çorbası ve sahanda yumurtası ile sevenlerine lezzetli öğünler sunmaktadır. Tüm yemeklerin közde pişirildiği Çorbacı Ali Baba’da fiyatlar da oldukça normaldir.

Paçacı Şaban

Antalyalıların ve özel lezzet müptelalarının bildiği Paçacı Şaban 1950 yılından beri hizmet vermektedir. Mekanda sadece kelle paça çorbası bulunmakta. Mekanın salaş olmasına aldanmayın, lezzeti bu görüntünün önüne geçiyor. Antalya’daki birçok esnaf simitli paça çorbasını Paçacı Şaban’da içmeden dükkanını açmıyor. Sabah 6’dan öğlen 12’ye kadar açık olan işletmede kelle ve paça çorbası dışında başka çorba bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.