arama

Antalya Müzesi Nerede, Adresi Ve Nasıl Gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Antalya Müzesi  Nerede, Adresi Ve Nasıl Gidilir? Tatil her zaman deniz, kum ve güneşten ibaret değildir. Bazen bir kente veya ülkeye havası ve denizi için gezi veya tatile gidersiniz!

Bazen de sırf o, kentin tarihi yolculuğuna yeniden tanık olmak ve tarihi dokusuna dokunmak amacıyla görmek istersiniz. Ve, yolculuğa çıkarsınız!

Aslında, bir iç yolculuktur; tarihe tanık olmak ve dokunma isteği! İşte bu anlamda Antalya, oldukça zengin kültürel ve tarihsel birikime sahip kadim bir kent!

Tarihi kalıntıların yer aldığı ören yerleri,  tarihi kentleri ve müzeleri ile kültür turizmi açından fazlasıyla önemli bir kent!

Antalya, bütün bu tarihsel zenginliğinin yanı sıra, Akdeniz bölgesinde yer almasının da önemli avantajını yaşıyor.

Kent bu sayede nerede ise, bütün bir yıl tatil yapılabilecek olanakları olması nedeni her açıdan ziyaretçilerine oldukça cazip olanaklar sağlıyor.

Antalya’ya tatil veya gezmeye gittiğinizde; ister çeşitli aktivitelerle modern kentin nimetlerinden yararlanır keyifli bir tatil yaşarsınız. İsterseniz dünyanın en güzel deniz, kum ve güneşinin eşlik ettiği bir yaz tatili ile gününüzü gün edersiniz.

Veya, kentin sahip olduğu tarihi geçmişe tanık olmak için kültür turizminden yararlanabilirsiniz. Bunun için Antalya’nın sahip olduğu müzeler, tarihi ören yerleri, tarihi şehir kalıntıları ve mağaraları tek tek gezebilirsiniz.

Oldukça keyifli olan bu tarihsel yolculuğa Müzelerden başlamanız doğru bir adım olabilir. Devamında, müzede gördüğünüz ve hakkında bilgi aldığınız tarihi obje ve kalıntıları yerinde görmek üzere, bir sonraki adımda ören yerlerini ziyaret etmenizi öneriyorum!

Tarihsel yolculuğa çıkmak isteyenler için Antalya Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya Müzesi, ziyaretçilerine bir çok farklı tarihsel döneme ait eseri bir arada görme şansı sunuyor!

Antalya Müzesi’ne bağlı 13 ören yeri bağlı bulunuyor! Bu rakam azımsanmayacak bir oran! Bu  bile Antalya’nın sahip olduğu kültürel ve tarihsel geçmişi hakkında önemli bir ipucu veriyor bizlere!

Antalya müzesize bağlı  ören yerleri arasında: Simena, Karain Mağarası, Noel Baba Müzesi, Olympos, Termessos, Arykanda, Aspendos, Perge, Limyra, Xontas, Mayra, Patara ve Phaselis bulunuyor.

ANTALYA MÜZESİ ADRESİ :

Bahçelievler Mahallesi, Konyaaltı Caddesi, Numara:88, 07050 Konyaaltı – Antalya

Antalya Müzesi Telefonu  : 0 242  238 56 89

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.