arama

Antalya, Kruvaziyer Turizm Sezonuna Başladı!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Antalya, Kruvaziyer Turizm Sezonuna Başladı!

Bu yıl sezonun ilk kruvaziyer gemisi, Antalya’ya   5.161 Alman turisti  getirdi!

Antalya; Turizm, tatil, turist, deniz, güneş ve kum gibi insana iyi gelen çoklu kavramların hepsini bünyesinde bulunduran  çok özel bir kentimiz!

Ben, Antalya’ya çok sık gitmesem de pek bir severim bu güzel kenti; hatta özlerim de çoğu zaman!

Antalya denilince  denizi, plajların, doğası, marinaları, tarihi antik kentleri ve  müzeleri ilk aklıma gelenler!  Çoğunlukla da, ofis ortamında yoğun bir şekilde çalışırken!

Bir Akdenizli olarak defalarca görme şansın olan ve güzel anılar biriktirdiğim Kaş, Kemer, Muratpaşa, Belek, Lara, Demre ve  Kaleiçi ilçelerinin gönlümdeki yeri elbette çok ayrı!

Turizm, tatil ve güneşin başkenti olan Antalya, bu yöndeki iddiasını gün geçtikçe pekiştirmeye ve haklı başarısını büyütmeye devam ediyor!

Bu anlamda, sezonun ilk kruvaziyer turistlerini de ağırlamaya başladı!

Mein Schiff 3 adlı gemi, çoğunluğu Alman turistlerden oluşan 2.361 Kruvaziyer yolcuyu Antalya’ya getirdi! Kente toplam 5.131 kruvaziyer turist çeken gemi, 10 gün sonra yeniden  Antalya’yı ziyaret edecek!

Antalya, 2017 kruvaziyer turizm sezonunu; Mein Schiff 3’le açtı!

Kruvaziyer turizmin önemli acentelerinden olan ve TUI Cruises’e ait, Malta bandralı gemi, 13 kat yüksekliğinde ve 500 personelle hizmet veriyor.

Turistlere; A Plus klasta hizmet veren  Mein Schiff 3, yolcularına restoran, SPA merkezi, tiyatro ve balo salonları gibi konforlu hizmetler sunuyor!

Bahar mevsimi ile birlikte hareketlenen turizm sektörü, özellikle  Antalya’da kendini hissettirmeye başladı!

Bu anlamda TUI Cruises’e ait lüks kruvaziyer gemisi, 2.300’ü Alman turistlerden oluşan toplam 2.361 yolcuyu  Antalya’da indirdi!

Mısır’ın İskenderiye Limanı’ndan toplam 5.161 kruvaziyer turist getiren ve Yunanistan’ın Pire Limanı’na hareket eden Mein Schiff 3, 10 gün sonra tekrar ortalama aynı sayıda turisti Antalya’ya  getirecek.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.