arama

Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Yeşilin tüm renklerini sunan doğası, masmavi ve berrak denizi, pamuk gibi kumsalları ve binlerce yıllık tarihiyle Antalya rüya gibi bir tatil hayal edenlerin hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Antalya’da bulunan Kaleiçi de unutulmaz bir tatilin en önemli etkeni haline geliyor. Peki Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir?

Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir

Bütün yıl boyunca çalıştık ve hatrı sayılır derecede yorulduk. Antalya’nın turkuaz renkli müthiş denizine kendimizi bırakmanın, tenleri okşayan güneşinin altında rahatlamanın zamanı geldi de geçiyor bile. Antalya’ya gelmişken sadece deniz, kum ve güneş ile vakit geçirmek olmaz. Çünkü bu şehir size sayısız olanak sunuyor. Antalya merkezinden çok uzaklaşmadan Antalya’da gezilecek yerler arasında en iyisi Kaleiçi’dir.

Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir

Kaleiçi, binlerce yıllık tarihi dokusunu günümüze aktarabilmiş nadir yerlerden birisi. Antalya Müzesi ve Yivli Minare’de Kaleiçi’ndedir. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz otantik dükkanlar ve leziz yemekler yiyip eşsiz içeceklerin tadına bakabileceğiniz birçok kafe ve restoran da yine Kaleiçi’nde sizleri bekliyor olacak. Geçmiş ve günümüz arasında müthiş bir köprü olan Kaleiçi’nde huzuru bulacaksınız. Kaleiçi’ni birkaç saat içerisinde gezmeniz mümkün değil. Sokak sokak gezilmesi gereken Kaleiçi’ne mutlaka tüm gününüzü ayırın.

Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir

Antalya Kaleiçi nerede nasıl gidilir?

Antalya merkezde yer alan Kaleiçi ulaşım bakımından oldukça kolay bir konumda yer alması sebebiyle en uğrak merkezlerden birisidir. Antalya merkeze geldiğinizde otobüs ve minibüs ile çok kolay ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.