arama

Anneler Günü’nde, Annemize Hediye Edebileceğimiz 11 Tatil Seçeneği!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Anneler Günü’nde, Annemize Hediye Edebileceğimiz 11 Tatil Seçeneği!
Başımızın tacı, gözümüzün nuru Annelerimiz… 
Hayatımızda bu kadar özel ve değerli bir yere sahip olan annelerimizi, bu hafta sonu onlara atfedilmiş olan günlerinde mutlu etmenin bin yolu var! Onlar, çocuklarının bir gülüşü ile mutlu olmaya zaten çoktan razılar.

Bu yıl, Anneler Günü 14 Mayıs 2017 Pazar gününe denk geliyor. Annenize, bu güzel günde kendileri kadar özel ve sıra dışı bir armağan verebilirsiniz!  Annenize tatil hediye etmeye ne dersiniz? Evet, yanlış okumadınız, tatil!

Belki sıra dışı bir armağan ama bence çok iyi bir seçenek. Böylece annenizin hem dinlenmesini, hem görmeyi arzu ettiği yerleri görmesini, hem de gittiği tatile dair güzel anılar biriktirmesini sağlamış olacaksınız. Bu konuda hem fikir isek, anneniz için size birkaç tatil önerim olacak.

Annenizin hayattaki duruşu ve kişiliğine göre, ona uygun olan tatil seçeneğini tercih etmek size kalmış! Dışarıda bahar havası, içeride anneler günü; annelere güzel bir tatil hediye etmenin tam zamanı! Anneler Günü’nde, annelerinize hediye edebileceğiniz ve annelerinizi son derece mutlu edecek harika tatil seçeneklerini, bu yazıda sizin için listeliyorum!

Annenize tatil hediye etmeye ne dersiniz?

1-        SHERATON ÇESME HOTEL’DE TERMAL KEYFİ

Anneniz, deniz ve termal mi seviyor? Problem yok. Mayıs ayında da buna uygun bir tatil seçeneği mevcut. Siz yeter ki, annenize tatil armağan etmeye karar verin. Anneniz ister denize girsin, ister Ilıca’nın şifalı termal sularıyla sağlık bulsun. Çeşme, Ilıca’da yer alan Sheraton Çeşme Hotel, aradığınız  bu özelliklere sahip bir tatil cenneti. Madem, ”Cennet annelerin ayağı altında” o, zaman tatili annelerinizin ayağı altına serin!

2-        KAPADOKYA GEZİSİ

Annenizi masal diyarına tatile gönderebilirsiniz. Kapadokya’yı gökyüzünden izlemek, doğa harikası Peri Bacalarını dolaşmak ve balona binmek anneniz için eşsiz bir deneyim olacak. Annenize büyülü bir dünyada, güzel bir kültür tatili hediye etmek isterseniz; Kapadokya tercihi  anneniz için güzel bir gezi olabilir.

3-        GÜNEY AFRİKA GEZİSİ

Annem çok gezer, görmediği yer kalmadı diyorsanız; Güney Afrika Gezi önerisi tam da size göre diye düşünüyorum! Yerli halkı ve yaşadığı koşulları yerinde görmek, vahşi hayvanları kendi doğal yaşam alanlarında gözlemlemek harika bir deneyim olacak. Annenizin, Güney Afrika geziden döndüğünde hayata bakış açısının değişeceğini söyleyebilirim!

 

4-        BÜYÜK İSPANYA GEZİSİ

Evet, bir yurt dışı gezi önerisi daha! Bu kez size, annenize hediye edebileceğiniz İspanya tatilini öneriyorum.  Anneniz bu gezide, İspanya’nın Akdeniz iklimine sahip sanat kokan  sokakları ve Gaudi‘nin eserleriyle dopdolu olan Barselona‘yı gezebilir. İspanya’nın başkenti Madrid ile Sevilla‘da, Endülüs tarihine ait eser ve gelenekleri yerinde görme ayrıcalığı olabilir.

5-        BÜYÜK FAS GEZİSİ

Yurt dışı  uzak, yurt içinde ise annenizin gezmediği bir yer kalmadı diyorsanız; tatil önerilerimi okumaya devam edin. Annenize, Fas gezisi hediye etmeye ne dersiniz? Fas, farklı kültürü, sörf yapılan denizi, Casablanca filminin çekildiği kafede çay içmek ve Marakeş’in dar sokaklarını keşfetmek annenize farklı bir deneyim sunacak.

6- NG SAPANCA WELLNESS & CONVENTİON

Anneniz doğayı seviyor olabilir. Onun, bu tercihine uygun tatil seçeneği de mevcut elbette. Doğa ile baş başa, huzurlu bir dinlenme olanağı ise aradığınız tatil türü;  size önerim NG Sapanca Wellness – Convention olacak. Doğada, yürüyüş olanağından Spa keyfine kadar tüm olanaklar annenizi çok mutlu edecek.

7- KARADENİZ GEZİSİ

Bulutlar, dağ etekleri, çay, horon, dik yamaçlar ve yeşilin her tonu; annenize emin olun çok iyi gelecek. Evet, Karadeniz Gezisinden bahsediyorum. Anneniz doğayı seviyorsa, ülkemizin en yeşil bölgesi Karadeniz harika bir tatil seçeneği olacaktır. Anneniz bu tatil sayesinde Batum’un meşhur pidesi Haçapuri’yi de tadabilir. Öyle ki, doğası, havası, yayla ve şelaleleri ile Karadeniz annenizin sağlığına ve ruhuna çok iyi gelecek.

8- ORANGE COUNTRY KEMER’DE TATİL

Akdeniz’de tatil başka olur. Denizi, Güneşi  ve kumu ayrıcalıklıdır. Bu nedenle söz konusu  tatil bölgesinde anneniz için armağan edeceğiniz bir tatil  elbette çok ayrıcalıklı olacak. Bu kez tatil önerim Antalya Kemer’den olacak. Anneniz, Kemer’de gündüz havuz, deniz ve spa keyfi yapıp, Antalya’nın güzelliklerini keşfedecek!  Orange Country Otel Antalya Kemer’in, en güzel sahiline sahip ayrıcalıklı bir konuma sahip olan keyifli bir otel.

Annelerinize, Tatil Turu Hediye Edin!

9- LİKYA GEZİSİ

Annenize maviyi hediye edin! Nasıl mı? Hemen söyleyeyim: Yeşil ile Mavi’nin bütünleştiği Likya gezisi ile bu isteğinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Dalyan‘da tekne turu, Fethiye’yi paraşütle kuşbakışı görme şansı, İztuzu Plajında deniz ve güneş, Kaş‘ta ise, antik kentlerin izini bulacaksınız! Bu tatil annenizin enerjisini katlayacak ve neşesini arttıracak!

10- KUŞADASI-ÇEŞME-PAMUKKALE GEZİSİ

Annem bana yakın olsun, onu uzak ülkelere gönderip ayrı kalamam diyorsanız; yurt içi turları tercih edebilirsiniz. Kuşadası-Çeşme-Pamukkale tatil turları; annenize deniz, kum ve güneş vaad ediyor. Genelde bu geziler,  kültür turu niteliğinde oluyor. İzmir’den başlıyor, Ege ve Pamukkale’nin en bilindik antik kentleri ile devam ediyor. Bu tür geziler, deniz ve kültürün bol olduğu bir tatil seçeneği sunuyor!

11- ORTA AVRUPA GEZİSİ

“Annemin ruhu daha çok genç, keşfedeceği çok yer ve ülke var” diyorsanız, buna uygun tatil önerilerim de var! O, zaman Annenize; Orta Avrupa’da masal gibi tatil hediye edebilirsiniz. Anneniz, Viyana’da sanat kokan; Prag’da ise, Orta Çağı andıran tarihi bina ve kiliseleri gezebilir. Anneniz, kendisine hediye ettiğiniz bu Orta Avrupa tatili süresince, gördüğü masalı ülkelerinin  prensesi olacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.