arama

Alanya, Avrupa’nın En Çapkın 10 Plajı Listesinde!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik fellik

Alanya, Avrupa’nın En Çapkın 10 Plajı Listesinde! Yaz aylarında deniz, güneş ve kumu sayesinde ayrıcalıklı tatil mekanları arasında yer alan Antalya gün geçtikçe cazibesini arttırmaya devam ediyor. Ülke genelinde turizmin başkenti olarak karşılık bulan bu  doğa harikası kentimiz, gün geçtikçe farklı özellikleri ile  gündeme geliyor.

Örneğin, tanışma uygulaması Happn’ın verilerine göre, Alanya plajları Avrupa’nın en çok “crush” olunan; yani kullanıcıların karşılıklı birbirlerini beğendiği ilk 10 plajı  listesinde yer alıyor. Yaz aylarının önemli trendlerinden olan uygulama ile bir kez daha gündeme gelen Alanya plajları, oralarda tatil yapan birinin, yeniden Alanya’ya gitmesini sağlayacak kadar cazip olanaklara sahip.

Sosyal arkadaşlık ve tanışma uygulaması Happn, yollarınızın kesiştiği insanlarla buluşup  tanışmanızı sağlıyor. Uygulama, en çok kullanılan Avrupa plajları ile ilgili enteresan  verilerini açıkladı.

Bu verilere göre;  Avrupa’nın en çok “crush” olunan ilk üç plajı; İspanya’dan Barselona, Fransa’nın güney sahillerinden Nice ve uzun partileriyle popüler olan İbiza oldu. Bu arada plajları, deniz ve kumunun güzelliğiyle sık sık gündeme gelen Antalya’da bu listede Alanya plajları ile yer aldı.

ALANYA, YUNAN ADALARINI GERİDE BIRAKTI!

Bu verilere göre, oluşan listede bir çok popüler plaj sıralamasına; Türkiye’den Alanya plajları da 10.  sıradan listeye girdi. Sözkonusu uygulama değerlendirmesi Türk turistlerin de gözde tatil mekânları arasında yer alan 5 Yunan adasını kapsıyor.

Happn uygulaması verilerinden oluşturulan bu listeye, giren tek sahil olan Alanya; sözkonusu Yunan adaları: Zakintos, Korfu, Mikonos, Rodos ve İstanköy’ü geride bıraktı. Kullanıcıların birbirlerini karşılıklı olarak beğendiği plajlar listesinde İspanya’dan Barselona plajları 1.sırada yer aldı. İşte, insanların en çok karşılıklı olarak birbirlerini beğendiği; Avrupa plajlarının tam listesi şu plajlardan oluştu:

1) Barselona

2) Nice

3) İbiza

4) Brighton

5) Cannes

6) Antibes

7) Malaga

8) Palma

9) Gotland/Visby

10) Alanya

11) Biarritz

12) Saint-Tropez

13) Mikonos

14) Rodos

15) Hvar

16) Split

17) Skagen

18) Magaluf

19) Kragerø

20) Bornholm

21) Sunny Beach

22) Ayia napa

23) İstanköy (Kos)

24) Skudeneshavn

25) Zakintos

26) Korfu

27) Tisvildeleje

28) Tylösand

29) Bastad

30) St Ives Cornwall

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.