arama

Ahlatlıbel Nerede, Nasıl Gidilir?

Ankaralıların yaz kış tercih ettiği mesire alanlarından bir tanesi olan Ahlatlıbel Tesisleri Parkı, yazın sıcak ve kuru havadan bunalan kişiler için resmen nefes alınabilecek bir park. Aynı zamanda kışın da beyazlar altında ayrı bir güzelliğe sahip olan bu park, yılın her mevsiminde görülmeye değer.

Ahlatlıbel Tesisleri Parkı, gencinden yaşlısına, çocuklu ailelerden çiftlere pek çok kişinin tercih ettiği bir yer olarak her hafta sonu yaklaşık 50.000 Ankaralıya ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak bakıldığı vakit de Ankara gibi büyük bir şehir için bulabileceğiniz en temiz hava alanlarından bir tanesi şüphesiz Ahlatlıbel Tesisleri Parkı’dır

Ahlatlıbel Tesisleri Parkı’nda Neler Yapılabilir?

Piknik yapabilirsiniz: Evinizden yemeğiniz getirip doğanın eşliğinde güzel bir piknik yapabilirsiniz. Piknik için masalar mevcut. Fakat özellikle hafta sonunda masada oturmak istiyorsanız sabah erken saatlerde gitmenizi öneririz. Mangalın yanı sıra tüp yakmanın da yasak olduğu düşünülürse çayınızı termosta getirmelisiniz.

Çocuk Oyun Alanları: Çocuklu aileler için oyun alanları da bir hayli opsiyonlu. Diğer parklar gibi kaydırak, salıncak gibi çocukların sevdiği oyuncaklar mevcutken parkur seven çocuklar düşünerek geliştirilmiş parkur alanları da mevcut.

Bisiklet Sürebilirsiniz: Bisiklet yolu bilindiği üzere Ankara gibi büyük illerde pek mevcut değil. Burada bisiklet, scooter sürmek için ayrı alanlar bulunmakta. Doğayla iç içe olmak da ayrı bir hava katıyor.

Tenis Yapabilirsiniz: Tenis kortlarını il içerisinde bulunmak hayli zor. Eğer siz de tenise meraklıysanız Ahlatlıbel Tesisleri Parkında bu kortlar da mevcut ve oldukça kaliteli. Bunun yanında voleybol ve basketbol oynanacak alanlar da mevcut.

Go Kart ve Paintball: Tüm bunların yanı sıra go kart, paintball gibi kalabalık gruplar halinde yapılabilecek aktiviteler de mevcut. Sizler de ailenizle ve arkadaşlarınızla doğanın eşliğinde bu tarz etkinlikler yapabilirsiniz.

Uçurtma Uçurabilirsiniz: Uçurtma kültürü yavaş yavaş kaybolmakta. Fakat uçurtmanızı alıp bu güzel parkta çocuklarınızla birlikte uçurabilirsiniz. Özellikle hafta sonları uçurtma kullanan o kadar çok kişi var ki uçurtmalar birbirine dahi dolanmakta.

Yürüyüş Yapabilirsiniz: Doğanın ortasında şehrin gürültüsünden spor yapmak için burayı tercih edebilirsiniz. Kendisine özel yürüyüş alanı bulunmaktadır.

Golf Yapabilirsiniz: Golf tutkunuz varsa Ahlatlıbel Tesisleri Parkı tam size göre. Oldukça modern bir golf sahasına sahip. Ankara’da pek fazla golf sahası olmadığı düşünülürse sırf bunun için dahi buraya gelinebilir.

Spor Yapabilirsiniz: Yürüyüş alanı dışında birçok kondisyon aletinin de bulunduğu açık spor bahçesi yer almaktadır. Bunun dışında Her vakit etkinlik olmasa da yılın belirli zamanlarında
Alışveriş Yapabilirsiniz: Kadınların yapmış oldukları birbirinden şık el emeği ürünlerin de sergilendiği bir alan var. Dilerseniz burada da alışveriş yapabilirsiniz.

Ahlatlıbel’e Nasıl Gidilir?

Kendi araçlarıyla gelecek olan kişiler için parka özel bir otopark bulunmaktadır.

EGO tercih edecekler için de ulaşımı oldukça kolaydır. Otobüslerde direkt Ahlatlıbel durağı bulunuyor.

Kızılay’dan, Opera’dan ve Milli Kütüphane’den gelecekler 191,192,193,194 numaralı otobüslerle, Gölbaşı’ndan gelecekler 102,191,193 numaralı otobüslerle, Akköprü’den gelecekler 102,103 numaraları otobüslerle buraya rahatlıkla ulaşabilirler.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.