arama

7 Kocalı Hürmüz

28 Ekim 2017 tarihinden itibaren sahnelenmeye başlanan müzikal yeniden seyirci karşısına çıktı.
Türk mizahının en bilinen eserlerinden biri olan ‘7 Kocalı Hürmüz’, Sadık Şendil tarafından kaleme alınmış. Farklı meslek ve tiplerden 6 kocası olan Hürmüz’ün, 7. kocası ile evlenmesini konu alan müzikal, mizahi bir dille seyircisine keyifli anlar yaşatıyor. Daha önce defalarca sahnelenen müzikal, sinemaya da uyarlanmıştı. Bu defa usta tiyatrocu Müjdat Gezen’in yorumu ile tekrar sahneleniyor.
Aynı zamanda müzikalin yapımcılığını ve yönetmenliğini de yapan Müjdat Gezen, iddialı bir kadro oluşturmuş. ‘7 Ocalı Hürmüz”ün oyuncu kadrosunda, Müjdat Gezen, Birce Akalay, İlker Ayrık, Yonca Evcimik, Ercan Bostancıoğlu, Suzan Kardeş, Ömür Arpacı, Mehtap Ar, Arzu Okay, Can Bana, Aykut Taşkın, Barış Taşkın, Cengiz Okuyucu ve Cengiz Gezgin yer alıyor. Sadık Şendil’in vasiyeti üzerine müzikalde İstanbul türküleri yer alıyor. Aynı zamanda ‘7 Kocalı Hürmüz’ müzikali ile bildiğimiz, Atilla Özdemiroğlu’nun ünlü bestesi ‘Yalnız Kurtlar’ (Tanrım) da elbette var.
28 Ekim tarihinde sahnelenmeye başlanan müzikal, 21 Ocak’a kadar Tim Show Center’da. Bu hafta sonu yani 8 Aralık için de planlarınıza ekleyebilirsiniz.

 

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.