arama

1 Mayıs ve 19 Mayıs Tatil Önerileri! Nerelere Gidilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

1 Mayıs ve 19 Mayıs Tatil Önerileri! Nerelere Gidilir? Mayıs ayı tatil yapma isteğimizin arttığı ve tatil planlarının yoğunlaştığı bir ay. Aslında bu ay tatil fırsatlarını, tatil fırsatlarına çevirmek için oldukça uygun!

Hafta sonu kaçamak tatilleri, zaten hepimizin yaz tatilinden önce sıkı sıkıya sarıldığı küçük tatilcikler!  Mayıs ayı genel anlamıyla biraz bahar ve fazlasıyla yazın kendini hissettirdiği kilit aylarda.

O nedenle çoğumuz bu dönem, gerek yapmak istediğimiz ve gerekse yapabileceğimiz tatille konusunda arayışlara başlıyoruz. Bir taraftan tatil bütçe planlamasının yapılması diğer taraftan ise tatil planlarına yönelik arayışların hız kazandığını bir ay Mayıs! “Mayıs ayların gülüdür” söyleminden yola çıkarak; Mayıs’ın, hepimizi tatil olanakları ile güldüreceği kesin!

Nasıl mı? Hemen paylaşayım! Resmi tatiller Mayıs ayında 2 tane olunca ve haftasonu ile birleşince tadından yenmez hale dönüştü. Öyle ki, bu resmi tatiller 3’er günlük tatillere dönüştü. Durum böyle olunca, bu tarihlere yönelik özel tur ve tatiller organize ediliyor! Bu yıl yaz tatili erken başlıyor dersem, sanırım abartmamış olurum!

1 Mayıs ve 19 Mayıs’a tarihlerinin resmi bayram olduğunu anımsatmak isterim. Resmi Bayramlardan, 1 Mayıs hafta sonunun ardından Pazartesi gününe rast geliyor. Ayın 2. Resmi bayramı 19 Mayıs ise, Cuma gününe denk geliyor. Yani hafta sonu tatiline bir gün önce başlamış ve 3 günlük bir tatile kavuşmuş olacağız!

Mayıs Ayında  Resmi Bayram Tatilinin Tadı Başka!

Gezmeyi severler ve tatilcilerin yüzünü güldüren bu 2 tatil olanağının Mayıs ayında, yaz tatiline hazırlık olacak nitelikte! Hafta içine denk gelen 1 Mayıs ve 19 Mayıs  hepimiz için kısa süreliğine kentten uzaklaşmak için güzel fırsatlar. Emin olun üzerinde çok düşünüp, ciddi bütçe düzenlemelerine gerek olmadan, tatile çıkmak hepimize çok iyi gelecek!

Bunun için tatil tercihlerimizi yakın rotalar, çevre iller, yurt içi turlar ve  yurt dışı turlardan yana kullanabiliriz! Siz yeter ki, kentten uzaklaşacak bir tatil isteyin, avantajlı fiyatlara sahip yurt içi  ve yurt dışı turlar mevcut. Örneğin,  Mayıs ayında yurt içi 189 TL, yurt dışı turlar ise 89 Euro’dan başlayan cazip tatil olanakları sunuyor!

Üç gün süren tatiller kapsamında çok şey yapılarak keyifli bir tatil geçirilebilir. Öyle ki, Karadeniz, Ege, Kapadokya ve Akdeniz kentlerine gidip, kısa süreliğine de olsa doğa ile baş başa keyifli zaman geçirme olanağınız mümkün. Hem de kişi başı 189 TL’den başlayan, bu günlere özel fiyatlarla!

Üç günlük tatile yakın destinasyonlar yetmez, “ben bir yurt dışına gidip geleyim” derseniz, onunda kolayı var! İsteyen,1 Mayıs’ta vizeli Romanya turuna 99 Euro, 19 Mayıs’ı kapsayan vizeli Yunanistan turuna 89 Euro’dan başlayan fiyatlarla tatil yapabilir!

Öte yandan vizesiz yurt dışına çıkmak istiyorsanız; 299 Euro’dan başlayan fiyatlarla 1 Mayıs’ta, 249 Euro’dan başlayan fiyatlarla ise 19 Mayıs’ta  bu kez Balkan turlarına iştirak edebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.