arama

Tatilde En Çok Seyahat Edilen Ülke; ABD!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Hepimizin aklından geçen ve görmeyi arzu ettiğimiz farklı, ilginç ülkeler var elbette. Kimimiz Mısır Piramitleri’ni, kimimiz de uzak doğu ülkelerini merak ederiz. Bazen Latin ülkeleri  ilgi alanımıza girse de ABD, İtalya, Rusya, Almanya, İngiltere veya İspanya da yurt dışı rotamızda gezilip görülmesi arzu edilen genel tercihler arasında yer alıyor.

Turizm sektörünün önemli aktörlerinden MetGlobal Şirketler Grubu tarafından, global ölçekte seyahat sektörünün profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri konusunda alternatifler sunan markası HotelsPro, yaptığı çalışma ile seyahat severlerin 2016 yılı tatil istatistiklerine yönelik hazırladığı raporu açıkladı. Elbette, dünyanın bir çok farklı yerinde bulunan ofislerden alınan bilgi ile derlenen veriler; insanların global olarak yurt dışı gezi tercihlerini, hangi ülkeden yana kullandıklarını da ortaya koyuyor.

Şöyle ki, HotelsPro tarafından hazırlanan 2016 yılında en çok ziyaret edilen ülke verileri: İstanbul, Orlando, Dubai, Londra ve Shanghai ofislerinden derlenen veriler doğrultusunda hazırlandı. Buna göre, 2016’da dünya genelinde en çok ziyaret edilen ülke  %11.9 görülme oranı ile 1.olarak karşımıza Amerika Birleşik Devletleri çıkıyor. Aynı rapor verilerine göre, ABD’yi Avrupa kıtasından %8’le İtalya,  %6.1 ile Almanya, %5.9  İngiltere ve %4.9  oranı ile İspanya  takip ediyor.

Global Dolaşımda tercih Edilen Kıtalar!

Şu durumda gezen insanların ilk tercihi Avrupa  ülkeleri olurken, 2. tercihleri ise; Asya ülkeleri oldu. Rapora göre kıtalar bazında durum değerlendirildiğinde, yüzde 58 ile Avrupa, Asya yüzde 9.5 ile 2.inci, Kuzey Amerika %16 ile 3.üncü, Güney Amerika yüzde 2.6, Afrika yüzde 2.3, Okyanusya ise yüzde 1.6 tercih edilen kıtalar oldu.

2016 Global gezenlerin tercihlerine göre; Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika tercihler sıralamasının ilk 3 sırasını oluşturdu.

Kıtalarda, Tercih Edilen Ülkeler!

-Derlenen verilere göre, Avrupa kıtasının birincisi yüzde 13.8’lik  oran ile İtalya, %10.4 ile Almanya ve %10.2  oranı ile  İngiltere izledi.

-Afrika kıtasında en çok ziyaret edilen ülke %26.7 ile Mısır, %21.3 ile Fas ve %18.6 oranı ile Güney Afrika oldu.

-Asya kıtasında en çok ziyaretçi çeken ülke %19.7 ile Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland %12.8 ile Tayland ve  %7.9 ile Malezya 3. Ülke oldu.

ABD ve Avustralya Başı Çekiyor!

Kuzey Amerika sıralamasında ise;  yüzde 78.3 ile ABD yüzde 9.1 ile Kanada, yüzde 8.7 ile Meksika en çok ziyaretçi çeken ülke olurken; Okyanusya’da %74.6 ile Avustralya kıta özelinde alanında ise, yüzde 21.2 ile Yeni Zelanda ikinci, yüzde 1.4 oranı ile Fiji 3.  Sırada bulunuyor.

Global Dolaşımda Konaklama Süresi!

-Güney Amerika kıtasının en çok ziyaretçi çeken ülkesi ise yüzde 25.2 ile Brezilya, yüzde 22.9 ile Arjantin ve yüzde 21.9 ile Kolombiya oldu.

-HotelsPro’nun  dünyanın farklı ülke ofislerinden derlediği bilgilere göre; seyahat severlerin 2016’da  ziyaret ettikleri lokasyonlarda 1 ila 3 gün arası konakladıkları ortaya çıktı.

-Genel olarak bakıldığında, seyahat severlerin ortalama konaklama ise, yüzde 75 oranı  1 ila 3 gün arasında, 4-7 günlük konaklamalar yüzde 22, 7 gün ve üzerindeki konaklamaların oranı ise yüzde 3 oranında oldu. ise 2.8 gün olarak kaydedildi.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.