arama

MOİ Sahnede; kültür, sanat ve konser etkinlikleri!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Gezmelere gitmek; yeni rotalar keşfetmek veya bilinen yakın rotaları yeniden görmek adına yapılan aktivitelerle sınırlı değil. Haftasonu planları, hafta başından oluşturulmaya başlanıyor. Bunu yaparken de çoğu zaman içinde bulunduğumuz modumuz, gezmeye ayıracağımız zaman ve bütçe en belirleyici kriterler oluyor.

Eğer canımız, fazla dolaşmadan ve yorulmadan yapılabilecek aktiviteler istiyorsa, onunda kolayı var. Hep, dağ bayır gezecek değiliz ya; bu haftasonunu da kültür sanat  etkinliklerine ayırabiliriz. İstanbul, böylesi kültürel ve sanatsal aktiviteler açısından oldukça zengin ve nerede ise, her ilçede böylesi etkinlikler mevcut.Ben, bu yazımda sizlere İstanbul’un en genç, keyifli ve  renkli sahnelerinden biri olan;

 Mall of İstanbul’da yer alan “MOİ Sahne”’den bahsetmek istiyorum.

Daha doğrusu MOİ Sahne’nin, 27 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasındaki etkinlikleri hakkında kısa bilgi vermek istiyorum. Ola ki, gelecek haftasonu takip etmek isteyeceğiniz bir tiyatro oyunu veya bir konser olur, belli mi olur? Bu haftasonu kendiniz için bir değişiklik yapıp; birbirinden keyifli tiyatro oyunu, konser veya sahne gösterilerinden birini tercih etmek sizin beğeninize kalmış.

Genel olarak etkinliklere baktığımızda;

-29 Mart Çarşamba günü saat 20:30’da MOİ sahnede ‘Alevli Günler’  adlı komedi  türü tiyatro oyunu sahneleniyor. Irmak Bahçeci  tarafından yazılan oyunu, Yıldıray Şahinler yönetiyor. Alevli Günler adlı tiyatro oyunda rol alan  sanatçılar: Yıldıray Şahinler, Selin Yeninci, Cem Davran, Bahtiyar Engin, ve Erkan Can.

MOİ Sahnede izleyicileri buluşacak olan bir diğer tiyatro oyunu ise,

30 Mart Perşembe günü, 1001 Sanat’ın iddialı oyunu ‘Aşk Bu Mu?’ saat: 20.30’da sahnelenecek. Tiyatro oyununun konusu ise oldukça bildik, şöyle ki; ne kadar kabul edilmese de  yüzyıllardır devam eden ve hiç bitmeyen, kadın ve erkek çatışmasının  komik halleri ele alınıyor. “Evlenmeden önce kesinlikle izlenilmesi gerek’’  yorumları yapılan tiyatro oyununu Onur Sermik yazdı  Paşhan Yılmazel yönetti. Oyunu ise, Paşhan Yılmazel ve Yasemin Öztürk sahneliyor.

-31 Mart Cuma günü saat 21.00’da MOİ Sahnede bu kez ‘Yaşar’ konseri yer alacak. Konser, Yaşar’ın dünden bugüne en güzel ve sevilen şarkılarından oluşan bir seçkiden oluşacak.

-1 Nisan Cumartesi günü saat 21.00’da MOİ Sahne bu defa  ‘Fettah Can’ konserine evsahipliği yapacak. Fettah Can’da, izleyenlerine en sevilen şarkılarını seslendirecek konserde.

-2 Nisan Pazar günü saat 13.00 ve 15.00’da çocuk oyunu ‘Harika Kanatlar’ minik izleyicileri ile buluşacak. TRT Çocuk ekranlarının  çocuklar tarafından sevilen yapımı ‘Harika Kanatlar’ müzikal sahne gösterisiyle Pazar günü MOİ sahnede 2 farklı seansta sahnelenecek.

-2 Nisan Pazar günü saat 19.00’da sahne alacak olan bir diğer oyun ise, Ali Poyrazoğlu ile ‘Ben Eskiden Küçüktüm’ adını taşıyor. “Ben Eskiden Küçüktüm’’ adlı güldürü türü tiyatro oyunu; oyuncuların, canlı müziğin, palyaçoların, kuklaların ve dansın bir arada olduğu bir dünya. Ali Poyrazoğlu’nun yönettiği oyunda, kukla ustası Karel Brozek ve  Fransız sirk sanatları hocası Dominique Denis’de performansı ile sahne alıyor. Bu etkinlikler veya daha fazlası için MOİ Sahne gişesinden bilgi edinebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.