arama

İstanbul’a yakın 5 tatil beldesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Gülhan YAZICI KARA
  • 1 Star
    Loading...

İhtiyacınız olan tatili çok uzaklarda aramanıza gerek yok. İstanbul’un keşmekeşinden 2 gün de olsa uzaklaşmak istiyorsanız size önereceğimiz harika rotalara göz atmanızda fayda var. Hem ruhunuzu dinlendirip hem de enerji depolayabileceğiniz İstanbul’a yakın 5 tatil beldesini yazımızda bulabilirsiniz…

1-AĞVA

Doğal güzelliği ve İstanbul’a yakın olması sebebiyle Ağva, dört mevsim ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul’un hareketli hayatından sıkılanların kaçış noktası. Sahip olduğu doğal güzelliği ve kumsalıyla enerji depolamak isteyenler buraya mutlaka uğramalı. Kilim Koyu, Gelin Kayası ve Saklı Göl Ağva’da ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Ağva’ya yolunuz yazın düşerse Karadeniz’in serin sularında serinleyebilir, kışın ise ormanda kamping ve trekking yapabilirsiniz.

2- MAŞUKİYE

Son yıllarda popüler olan Maşukiye, kayak tesislerinin açılmasıyla birlikte kış aylarında da ziyaretçi sayısını arttırdı. Sapanca ile İzmit arasında, Kartepe’nin eteklerinde lezzetli mi lezzetli güveçte alabalık yemek istiyorsanız Maşukiye doğru adres. Yemyeşil ormanların arasında akan şelaleler eşliğinde kahvaltınızı yapabilir, yemeğinizi yiyebilir, çayınızı yudumlayabilirsiniz. İstanbul’un tüm kargaşasını unutup keyifli bir haftasonu geçirebilirsiniz.

3- KEFKEN

Balıkçı kasabası olan Kefken’e geldiğinizde sizi limanda balıkçı tekneleri karşılıyor. Muhteşem denizi ve kumsalıyla ziyaretçilerin yaz tatillerini geçirmek için sıklıkla tercih ettikleri bir kasaba. Keşfedilmemiş koyları ve tertemiz havasıyla iki günlük huzuru kendilerine çok görmek istemeyenler Kefken’i muhakkak ziyaret etmeli.

4- AVŞA ADASI

Ulaşım kolaylığı sebebiyle çok fazla yerli turiste ev sahipliği yapan Avşa Adası berrak denizi ve temiz kumsalıyla haftasonu kaçamağı için ideal bir rota. Birçok koy ve plajın bulunduğu Avşa Adası’nda bütçenize uygun konaklama alternatifleri bulabilirsiniz. Adada bisiklet veya motosiklet kiralayabileceğiniz yerler mevcut. Böylece kısa tatilinizde adanın her yerini keşfetme imkanını yakalayabilirsiniz.

5- AKÇAKOCA

Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Akçakoca; geniş kumsalı, temiz denizi ve muhteşem doğasıyla ziyaretçilerin tercih ettiği yerler arasında. Akçakoca’da denizi ve kumsalı tercih etmeyenler, tarihi evleri, tarihi hamamı, camileri, kalesi, şelaleleri ve mağaraları gezerek keyifli dakikalar geçirebilirler.