arama

Gezegenin en olağanüstü 5 noktası

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Tatil çoğu kimse için deniz, güneş ve kumsaldan ibaret. Fakat bu üçlemeden çok fazla haz almayan, kaşif yönü daha önde olan maceraperestler için gezegenimizin en olağanüstü 5 noktasını inceledik. Tabiat ananın büyüleyen ihtişamı karşısında büyüleneceğiniz ve yeni yerler keşfetmenin verdiği o müthiş hazla unutamayacağınız bir tatil geçireceksiniz.

İşte Gezegenin en olağanüstü 5 noktası;

1-Spotted Lake

Kanada’da bulunan Spotted Lake dünya üzerinde görebileceğiniz en ilginç yerlerin başında geliyor. Göl üzerindeki beneklerin görüntüsü saatlerce izlemeye değer. Gölün içinde yoğun magnezyum sülfat, kalsiyum ve sodyum sülfat bulunuyor. Yağmur yağdığında da bu benekler farklı renklere bürünüyor.

2-Grand Prismatic Spring

Amerika’da bulunan Grand Prismatic Spring, dünyada başka eşi benzeri olmayan bir kaplıca. İnsana başka bir gezegendeymiş hissi veren doğa üstü göl her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Daha önce hiç görmediğiniz kadar büyüleyici bir yer olan bu kaplıcaya yukarıdan bakmak ayrı bir haz veriyor. Olağanüstü renkleri ile gök kuşağını andıran bu kaplıcayı mutlaka görmelisiniz.

3-Goblin Valley State Park

Amerika’nın Utah eyaletinde bulunan muazzam kaya oluşumlarını mutlaka görmelisiniz. Binlerce yılda meydana gelen bu oluşumları gezmek, o eşsiz havayı solumak ve doğanın gücünü damarlarınızda hissetmek için binlerce kilometre yol gitmeye değer. Rüzgarın aslında ne kadar güçlü bir oluşum olduğunun dünya üzerindeki en güzel örneklerinden birisi olan Goblin Valley State Park tüm ihtişamıyla ziyaretçilerini bekliyor.

4-Hitachi Seaside Park

Dünyanın en güzel çiçekleri arasında yürümek ister misiniz? Her yanınızı saran çiçeklerin göz alıcı renkleri sizleri büyülü bir masalın içerisine çekecek. Bisiklet kiralayarak da gezebileceğiniz parkta bugüne kadar hiç görmediğiniz çiçek türleriyle karşılaşacaksınız. Japonya’da bulunan Hitachi Seaside Park’ı mutlaka görmeniz gerekiyor.

5-Yuanyang Rice Terraces

Çin’in Yunnan bölgesinde bulunan pirinç tarlaları dünyanın en eşsiz manzaralarından birisini sunuyor. Bu tarlaları görmeye her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce insan geliyor. Akşam gün batımı esnasında muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan tarlalar tüm ihtişamıyla göz kamaştırıyor.