arama

En doğal 5 yüzme havuzu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

İnsan eliyle yapılmış olan havuzların tipini, boyutunu ve verdiği hazzı biliyoruz. Genelde belli standartlarda yapılan havuzlar bir süre sonra kirlenir ve katkı maddeleriyle temizlenir. Ancak dünya üzerinde yapay değil doğal havuzlar da var. Tüm doğal güzellikleriyle saklı kalmış cennet gibi olan bu havuzlar doğa ana tarafından bizzat temizlenir. Hiçbir katkı maddesi hiçbir yapaylık bulunmayan bu doğal havuzlarda yüzmenin keyfini hiçbir şey vermez.

İşte En doğal 5 yüzme havuzu;

1-Cenote Ik kil

Meksika’da bulunan Cenote Ik kil doğal yüzme havuzu her yıl binlerce turisti ağırlıyor. 60 metre çapındaki kuyuya asma merdivenle inerken aşağıdaki suyun büyüleyici güzelliği karşısında gözleriniz kamaşacak. Yerden 26 metre aşağıda bulunan ve 40 metre derinliğe sahip olan sularda günün yorgunluğunu atacaksınız.

2-Grotta della Poesia

İtalya’da bulunan Grotta della Poesia doğal havuzunda daha önce hiçbir yerde yaşamadığınız deneyimleri yaşayacaksınız. 10 metre yükseklikten serin sulara atlamanın keyfini yaşarken, etrafınızı saran kayalıklara ve eşsiz manzaraya bakmaya doyamayacaksınız. Etraftaki kayalıkların üzerinden atlayan onlarca insanı izlemek de ayrıca bir keyif veriyor.

3-Las Grietas

Ekvador’da dünyanın en uzun kanal biçiminde doğal yüzme havuzu bulunuyor. Binlerce kişinin akın ettiği Las Grietas’ta ister sandallarla gezin, ister tüplü dalış yapın isterseniz de etrafı kayalarla çevrili devasa kanalda yüzmenin keyfini yaşayın. Bir rehber eşliğinde gezeceğiniz kanalda doğanın hayret verici gücü ve mükemmelliği karşısında nutkunuz tutulacak.

4-To Sua Ocean Trench

Samoa adalarında bulunan bu doğal havuz, tabiat ananın tüm harikalığını ortaya koyuyor. Yeşilin her tonunu bulabileceğiniz muhteşem manzara eşliğinde eşsiz suların tadını çıkaracaksınız. 1 saatlik bir yolculuğun ardından ulaşacağınız bu doğa harikası mekana ulaştığınızdan itibaren büyülenmeye başlayacaksınız. To Sua Ocean Trench’i mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

5-Nanda Blue Hole

Vanuatu adasında bulunan dünyanın en göz alıcı doğal havuzu olan Nanda Blue Hole’de mavi ve yeşilin iç içe geçtiği eşsiz bir tatil sizleri bekliyor. Suya daldığınızda mavinin her tonunu, kafanızı kaldırıp baktığınızda ise yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu yerde huzurlu ve keyifli saatler geçireceksiniz. Çevresinde konaklama imkanları da iyi olan Nanda Blue Hole adeta cennetten bir köşe gibi. Ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmeli.