arama

Düşük Bütçeli Tatil İçin 5 Tüyo

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Tatil planı yapmaya başladığınızda aklınıza gelen ilk şey şüphesiz ki düşük bütçeyle konforlu bir tatil yapmak. Size vereceğimiz 5 tüyo ile birlikte hem dünyanın dört bir tarafını gezeceksiniz hem de cebinizden çok fazla para çıkmayacak. İşte düşük bütçeli tatilin tüyoları…

Erken Rezervasyon Fırsatını kaçırmayın

Tatil şirketlerinin sunduğu erken rezervasyon fırsatlarını yakalayarak yüksek sezonda bile tatilinizi düşük bütçeyle geçirebilirsiniz. İşiniz veya çocuklarınızın okulu sebebiyle sadece belli dönemlerde tatile çıkma ihtimaliniz varsa erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

Uçak Biletinizi Erkenden Alın

Tatilinizi yurt dışında geçirmeyi planlıyorsanız uçak biletini erkenden almanız size büyük avantaj sağlayacaktır. Bu durum yurt için de çok fazla geçerli olmasa da seyahatinizden 2 ay öncesine kadar planlarınız yapar ve biletinizi alırsanız cüzdanınız rahat edecektir.

Vizesiz Ülkeleri Tercih Edin

Yurt dışı seyahati planlıyorsanız size tavsiyem vizesiz ülkeleri tercih edin. Böylece hem vize ücreti vermezsiniz hem de belgelerle uğraşmadan valizinizi hazırlayıp ülkeyi keşif için yola çıkabilirsiniz. Vize ücreti yerine gideceğiniz ülkede daha çok aktivite yapmak, arkadaşlarınıza hediye almak sizi daha çok mutlu eder.

Hafta İçi Tatile Çıkın

Resmi tatillerin hafta sonu tatilleriyle birleşmesi hepimiz için bulunmaz nimettir. Ancak çok fazla insanın tercih etmesi sebebiyle hem otel hem de uçak bileti fiyatları iki katına çıkar. Özellikle Cuma ve cumartesi günleri otellerde en yüksek fiyatlara şahit olabilirsiniz. Eğer iş yerinizden izin alma gibi bir sorununuz yoksa tatile hafta içi çıkmanız sizin yararınıza olacaktır.

Turistik Yerlerde Yemek Yemeyin

Tatilinizi planlarken yemek için ün yapmış restaurantları tercih etmek cebinizden yüklü miktarlarda para çıkmasına sebep olabilir. O yerleri tercih etmek yerine bölge halkının yemek yediği yerleri tercih edebilirsiniz. Böylece hem cebinizi hem de midenizi sevindirirsiniz.