arama

Dünyanın en güzel 7 plajı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Faruk SEVEN
  • 1 Star
    Loading...

Ölmeden önce görmeniz gereken yerlerin listesini çıkartırken “Dünyanın en güzel plajları”nı da yazmayı unutmayın. Dünyanın dört bir tarafında bulunan bu plajlar, size unutulmaz anlar yaşatacak.

İşte Dünyanın en güzel 7 plajı;

1- Anse Lazio plaj / Praslin Adası, Şeyseller

Anse Lazio plajı, Hint Okyanusu’ndaki 115’in üzerinde adadan oluşan ada ülkesi Seyşeller ya da resmi adıyla Seyşeller Cumhuriyeti’nin en büyük ikinci adası olan Praslin Adası bulunuyor. Praslin adasındaki Anse Lazio, dünyanın en iyi plajlarından biri olarak kabul ediliyor. Praslin Adası’nda 2011 yılından bu yana denizlerde iki kez boğa köpekbalıklarına rastlanması nedeniyle risksiz bir bölge olarak kabul ediliyor. Ayrıca Praslin Adası bölgenin en önemli turizm noktalarından biri. Bu özelliğinden dolayı adada, çok sayıda oteller bulunuyor.

2- Lanikai Beach / Hawaii, ABD

Lanikai Beach, ABD’nin Hawai eyaletinin başkenti Honolulu’nun bulunduğu Oahu’da bulunuyor. Bir km uzunluğundaki Lanikai Plajı, kumsala uzanan palmiye ağaçları ve egzotik bitkileriyle muhteşem bir manzaraya sahip. Denizin koyu yeşilinin tonu misafirlerinin aklına hiç silinmeyecek şekilde kazınıyor. Lanikai, Mercan kayalıklarıyla korunan kıyısı ve derin yeşil sularıyla dünyanın en güzel plajlarından biri.

3- Navagio Beach (Shipwreck Plajı) / Zakynthos, Yunanistan

Yunanistan’ın batısında bulunan İyonya Denizi’ndeki Zakynthos adasının kuzeybatısında yer alan Navagio Plajı, belkide dünyanın en güzel ve en seçkin plajları arasında sayılabilir. Navagio Plajına (Shipwreck Beach) deniz yolu dışında bir seçenek bulunmuyor. Sahilinde batık bir geminin bulunduğu Navagio Beach (Shipwreck Plajı) incecik altın sarısı kumu ve gökyüzü mavisi suyu ile kendine hayran bırakıyor.

4- Eagle Beach / Aruba, Karayipler

Eagle Beach, Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Aruba Adası Karayipler’de yer alıyor. Beyaz kumlu plajları, volkanik kaya oluşumu ve nefes kesen çöl manzaralarına sahip Aruba Adası’nda bulunan Eagle Plajı, geniş sahili ve benzersiz ağaçlarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor. Eagle plajı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin dışında deniz kaplumbağalarının favorisi durumunda.

5- Grace Bay Beach / Providenciales, Turks ve Caicos Adaları

Grace Bay Beach, Karayip’te yer alan Turks ve Caicos Adaları’nda yer alıyor. Grace Bay, kızgın kumları, okyanusun ortasında deniz canlıları ile dalış ve yüzme keyfi sunuyor. Eşsiz bir manzara sahip olan Grace Bay Beach, adeta dünyada bir cennet parçası.

6- Pink Sands Beach / Bahamalar, Karayipler

Bahamalar’da bulunan Pink Sand Beach, dünyada en çok fotoğrafı çekilen plaj… Pink Sand, rengini mercanlar, kayalar ve deniz kabuklarından alan pembe renkli bir plaja sahip. Beş km uzunluğa sahip olan Pink Sands Beach, somon ve pembe renkli kumsallarıyla da büyük bir üne sahip. Plaj aynı zamanda dünyanın en iyi seyahat rotası olarak kabul ediliyor.

7- Whitehaven Beach / Whitsunday Adaları, Avustralya

Avustralya’da bulunan Whitehaven Beach 7 km uzunluğa sahip muhteşem bir plaj. Dünya’nın en iyi kumsalları listesinde yer alan Whitehaven Beach, adı gibi yeryüzündeki beyaz bir cennet…. Mavinin tüm tonlarına sahip olan Whitehaven Beach, silikon beyaz kumlardan oluşuyor. Uçsuz beyaz kumsallarda yürürken okyanusun keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.