arama

Dünyanın En Berrak Suya Sahip 5 Sahili

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Tatil dendiğinde aklımıza kum, güneş ve deniz üçlemesi gelir. Hayalimizdeki tatilde de berrak deniz ve bembeyaz kumlar vardır. İşte bu hayaller dünyanın farklı noktalarında gerçeğe dönüşüyor. Dibini çok rahat görebildiğiniz dünyanın en berrak sularını ve en gözde sahillerini sizler için araştırdık.

İşte Dünyanın En Berrak Suya Sahip 5 Sahili;

1-Maldivler

Birçok filme birçok şarkının klibine ev sahipliği yapmış olan dünyanın en berrak suyuna sahip olan Maldivler, hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer olarak karşımıza çıkıyor. Bembeyaz kumları, sığ denizi ve berrak suyu ile başınızı döndürecek. Hatta su o kadar berrak ki teknelerin havada durduğunu zannedeceksiniz. Maldivleri görmeden yeryüzündeki cenneti görmüş olmazsınız.

2-Bodrum

Ülkemizin en gözde tatil beldelerinden birisi olan Bodrum da dünyanın en berrak temizine sahip olan sahillerin başında geliyor. Tarih, doğa ve denizin iç içe girdiği Bodrum’da tertemiz sular ve özenle korunan sahiller sizleri bekliyor. “Türkiye’nin en berrak sularına gideyim” diyenler için ilk önerimiz Bodrum olacaktır.

3-Cala Macarelleta

Yeşil ve mavinin bütün tonlarını görme imkanı sunan İspanya’nın Balear Adaları’ndan birisi olan Cala Macarelleta adası da dünyanın en berrak sularına sahip sahillerin başında geliyor. İspanya havasını ve Akdeniz esintisini sonuna kadar yaşayacağınız bu ada adeta saklı kalmış bir cennet gibi. Akdeniz’in doğa harikası bu adasına mutlaka gitmelisiniz.

4-Jenny Gölü

Bir buz gölünde yüzme fikri çılgınca bir şey gibi gelse de Amerika’da bulunan Jenny Gölü’nde bu deneyimi mutlaka yaşamalısınız. Wyoming eyaletinde bulunan göl, son buzul çağında buzulların erimesiyle oluştu. Tabii buzul gölü deyince gözünüz o kadar da korkmasın. Çünkü diğer buzul göllerine göre çok soğuk olmayan Jenny Gölü’nün temiz suları yüzmek için oldukça ideal.

5-Panari Adası

Dünyanın bakir kalmış nadir yerlerinden birisi olan Panari Adası Japonya’da keşfedilmeyi bekliyor. Diğer tatil beldelerinin aksine yaşam olmayan bu adaya özel turlar ile gelebiliyorsunuz. Muhteşem denizi ve ufacık adasıyla kendinizi bir ressamın tablosunda hissedeceksiniz.