arama

Çocuklu ailelere İstanbul’da haftasonu gezi önerileri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Rıdvan KÖSE Rıdvan KÖSE
  • 1 Star
    Loading...

Dünyanın en büyük metropollerinden birisi olan İstanbul’da tüm hafta boyunca çalışıp duruyoruz. Ailemize ve çocuğumuza yeterince vakit ayıramıyoruz. Yıllardan bu yana beton yığınına dönen İstanbul’da çocuklarla gidip şöyle gönlümüzce gezip dolaşabileceğimiz yerler de oldukça kısıtlanmaya başladı. Peki İstanbul’da çocuklarla birlikte nerelere gidilir?

İşte Çocuklu ailelere İstanbul’da haftasonu gezi önerileri ;

Barış Manço Evi

Türk müziğinin en önemli isimlerinden birisi olan Barış Manço’nun 1984 yılında satın alıp aslına uygun şekilde restore ettirdiği köşk çocuklarımıza verebileceğimiz en önemli hediyelerden birisi olacak. Barış Manço ruhunu anlatmak ve onun örnek kişiliğini çocuğumuza benimsetmek için sanatçının uzun yıllar ailesiyle birlikte yaşadığı bu eve mutlaka gitmelisiniz. Hayata bu evde gözlerini yuman Barış Manço’nun adının ve sanatının yaşaması için Kadıköy Belediyesi ve ailesi evi müzeye dönüştürdü. Klaiskleşen domates, biber ve patlıcan ve kocaman bir eşek tarafından evin girişinde karşılanıyorsunuz. Zaten o andan itibaren de çocukluğunuzla baş başa kalıyorsunuz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Sunay Akın tarafından 2005 yılında faaliyete geçirilen İstanbul Oyuncak Müzesi hem sizler için hem de çocuğunuz için biçilmiş bir kaftan. 4 binden fazla oyuncağın sergilendiği bu müzede çocukluğunuzda oynadığınız oyuncağı çocuğunuza gösterme fırsatı bulacaksınız.

Rahmi M. Koç Müzesi

1994 yılında Hasköy’de kurulan müze Koç ailesinin bütün ihtişamını gözler önüne seriyor. Arabalar, vinçler ve uçaklardan oluşan geniş yelpazeli bu müzede çocuklarınız için oldukça fazla görmeye değer öğe mevcut. Kendi paranızı basabilir, denizaltını görebilir, tarihte eşsiz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Miniatürk

Çocuğunuzla birlikte küçük bir Türkiye turuna çıkmaya ne dersiniz? Mardin’in eşi benzeri bulunmayan evlerinden Peri Bacaları’na kadar Türkiye’nin bütün güzelliklerini sergileyen Miniatürk haftasonu gezisi için oldukça güzel bir seçim olacak. Hele bir de hava güzelse gerçekten görsel bir şölene dönüşecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.