arama

Arkadaşlarıyla Tatile Gitmek İsteyenlerin Ailesine Sunacağı 5 Bahane

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fellik
  • 1 Star
    Loading...

En yakın arkadaşlarla tatile çıkmanın verdiği keyfi başka hiçbir şeyin vermediğini hepimiz biliyoruz. Hunharca eğlenilecek kafa dengi arkadaşlarımız ile tatilin nasıl geçtiğini ne ara sona erdiğini anlamayız. Ama bu keyifli tatile çıkabilmek için öncelikle ailemize geçerli bir bahane sunmamız gerekmektedir. Çünkü ebeveynler çoğu zaman arkadaşlarla kendi başınıza yapacağınız aktiviteler için endişe duyarlar. Kendilerince haklı olsalar da bizim onları bir şekilde ikna etmemiz gerekir. İşte tam da bu konuda size tatile gitmek için aileye en çok sunulan 5 bahaneyi derledik. İşte o bahaneler;

“BÜTÜN SENE ÇALIŞTIM”
Özellikle aile bireylerini en derinden vuran bahanedir. Bütün sene ders çalışan çocuk veya işe gidip gelen bir birey ailenin gözünde gerçekten rahatlamayı, kafa dağıtmayı hak etmiştir. O yüzden ebeveynler bu bahaneye çok çabuk teslim olurlar.

ARKADAŞIN AİLESİNİN YAZLIĞI
Kendi başlarına tatile çıkacak olan bir arkadaş grubunun içerisinde aileniz bütün arkadaşlarınızı tam manasıyla tanıyorsa bu bahane pek işlemeyebilir. Ancak biraz daha az tanınan bir arkadaşınız tatilinizi kurtarabilir. Otel masrafları, yol parası ve tatilde harcanacak para düşünüldüğünde ailelerin gözü korkabilir. Kendi birikiminiz de olsa “Paranla altın al yavrum” diyen bir ebeveyn için arkadaşınız ailesinin yazlığı bahanesi hayat kurtarır. Hem kalınacak yerin güvenliği hem de maliyeti açısından aileyi rahatlatmak için mükemmel bir bahanedir.

İŞ TOPLANTISI-OKUL GEZİSİ
Çalışma hayatına atılmış bireyler ya da üniversite okuyan gençler için en ideal bahane budur. “3 günlüğüne filan yere iş toplantısına gidiyoruz” denilip bavula şnorkel konulur! Üniversite okuyanlar için de okul gezisi bahanesi en ideal olanıdır. Zaten okulca(!) geziye gidildiği için illaki bir görevli de başınızda olacaktır. Bu yüzden ailelerin içi çok rahattır. 3-4 günlük eğitim ya da seminerler de bu kategoriye dahil edilebilir.
“FIRSAT YA DA KAMPANYA VARMIŞ”
Arkadaşlarla çıkılacak olan tatilde otelde ya da pansiyonda kalınacaksa fırsat veya kampanya bahanesi de idealdir. Tatile gitmek için tam zamanı öngörüsü ailelere empoze edilir. Böylece aynı tatile başka zaman gidildiğinde çok daha fazla para ödeneceği fikri kafaya yatar ve arkadaşlara haber vermek için telefona sarılınır.

“YAKIN ARKADAŞIN DÜĞÜNÜ VAR”
Ailelere tatil için söylenecek bahanelerden sonuncusu ise yakın bir arkadaşınızın şehir dışındaki düğünüdür. Bu genellikle “Bizim okuldan filan vardı ya hani. Heh işte onun düğünü var. Gitmezsem ayıp olur. Şimdi birkaç gün önceden gideyim de hazırlıklara da yardım edeyim ayıp olmasın” denilerek cümleye girilip devamı çabucak getirilir. Bu da en sık kullanılan bahanelerden birisidir. Gerçekten şehir dışında düğün de olsa o düğüne 1 saat uğranır, 3 gün tatil yapılır.