arama

Apple, Haftasonu Fotoğraf Yürüyüşüne Çağırıyor!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Doğanın uyanmaya başladığı  Mart ayı,  doğada gezmeyi sevenler için sayısız alternatifler sunuyor! İster yakın rotaları, bahar aylarında yeniden keşfetmeyi tercih edebilirsiniz ister günübirlik yakın uzaklara kaçabilirsiniz.

Gideceğiniz ve gezeceğiniz yer neresi olursa olsun mutlaka, o an’ları saklamak adına sayısız fotoğraf çekeceksiniz; hangimiz çekmiyoruz ki! Bu anlamda Apple’ın mevsim havasına denk gelen güzel bir etkinliği var. Şöyle ki; “Apple, sizi bu hafta sonu fotoğraf yürüyüşüne çağırıyor!”

Apple, bu hafta sonu Zorlu mağazasında fotoğrafçı Onur Ercoşkun’un rehberliğinde dileyen herkesin katılabileceği, bir fotoğraf yürüyüşü düzenliyor. Doğrusu, yağmurlu geçecek bu haftasonu için bu renkli gezide keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

Fotoğraf Yürüyüşüne Herkes Davetli!

Özellikle fotoğraf severlerin, heyecan ve merakla büyük ilgi göstereceğini  düşünüyorum. Elbette, önceden verilmiş bir sözünüz veya farklı bir planınız yoksa! Apple Zorlu mağazasında tarafından,18 Mart Cumartesi günü düzenlenen fotoğraf yürüyüşü etkinliğinde; iPhone ile siyah beyaz fotoğraf çekmenin inceliklerini  hakkında bilgi ve taktikler verilecek. Her işte olduğu gibi işin püf noktasına göre hareket etmek de elbette en doğrusu!

Gittiğiniz veya gezdiğiniz mekanları gerek sosyal medya hesaplarınızdan,  gerekse anı saklamak adına güzel fotoğraflar çekmek önemli tabi! Fotograf denilince akla gelen isim Ara Güler’dir. Tabi ki, zamanla alanında iyi fotograf çekenler  oldu-oluyor da; ama duayen Ara Güler’dir!

iPhone, Duyguları Yakalamaya Çağırıyor!

Dünyanın en büyük fotoğraf ajansı Magnum Photos’a davet edilen ilk Türk fotoğraf sanatçısı olan Onur Ercoşkun, haftasonu yapılacak fotoğraf yürüyüşü etkinliğinde katılımcılara “iPhone ile duyguları yakalamayı ve güçlü siyah beyaz” fotoğraflar çekmenin inceliklerini anlatacak.

Siyah beyaz fotoğrafçılık ve belgesel fotoğrafçılığı alanında söz sahibi olan Onur Ercoşkun, yaklaşık olarak 2 km sürecek yürüyüş sırasında katılımcılara; siyah beyaz kareleri çekmek için kompozisyon, ışık ve zamanlamayı nasıl kullanmaları gerektiğini uygulamalı olarak anlatacak.

Söz konusu fotoğraf yürüyüşüne katılmayı düşünüyorsanız, öncelikle rahat ayakkabılar giymeniz  ve iPhone’larınızı tam şarj etmeniz önemle tavsiye olur!  Farklı ortam ve durumları siyah beyaz renklerle fotograflamak, keyifli bir deneyim olacak.  Etkinliği hatırlayacak olursak yer ve zaman olarak; 18 Mart 2017 Cumartesi 14:00 – 16:00 arasında Apple Zorlu mağazasında yapılacak. Herkesin, ışığı bol olsun!

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.