arama

Antalya’da Ne Yapılır?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Gülhan YAZICI KARA
  • 1 Star
    Loading...

Tatilimizi Antalya’da geçirmeye karar verdiğimiz andan itibaren internette araştırmalara başlarız. Tatilin keyfini çıkarmak için ön araştırma önemlidir. Antalya’ya vardığımızda yabancı kalmamak için birkaç önemli bilgiyi bilmekte fayda var. Yazımızda, “Antalya’da Ne Yapılır?” sorusunun cevaplarını bulabilirsiniz.

Antalya denince akla ilk gelen şüphesiz deniz, kum, güneş üçlüsüdür. Ancak Antalya merkezde Kaleiçi’nde yürüyüş yapmak da size büyük keyif verecektir. Antalya’nın çarşılarında sevdiklerinize hediyeler alabilir, marina’da bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.

Antalya’nın keşfedilmemiş koylarında denizin tadını çıkarabilir, günübirlik tekne turlarıyla eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Dünyaca ünlü Konyaaltı ve Lara plajlarında dalış, sörf, kano gibi farklı su sporlarını yapabilirsiniz.

Antalya’nın ilçelerinde bulunan şelaleleri, mağaraları, yaylalarını gezebilir ve piknik yapabilirsiniz. Olimpos ve Çıralı’ya günlük geziler düzenleyerek yamaç paraşütüyle adrenalin yaşayabilirsiniz.

Antalya’ya gidenlerin mutlaka uğraması gereken yerler arasında Saklıkent ve Köprüçay Kanyonu bulunur. Burada rafting yapabilir, serin sular etrafında birşeyler atıştırabilirsiniz.

Tarihi kalıntıların bulunduğu Myra Antik Kenti, Aspendos Antik Kenti, Termessos Antik Kenti, Perge Antik Kent, Simena Antik Kenti, Olimpos Antik Kenti Antalya’da ziyaret edebileceğiniz antik kentler arasında bulunuyor.

Akşam yemeklerinizde deniz kenarında bulunan restaurantlarda taze mevsim balıklarını yöresel zeytinyağlılar ve mezeler eşliğinde yiyebilirsiniz. Yolu Antalya’den geçen herkes Kaş, Kalkan, Patara, Side, Adrasan gibi diğer tatil beldelerine de mutlaka uğramalı…