arama

Antalya, “Yaz Aşkı’nda” 1.Sırada!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Deniz, kum, güneş; elbette başta Rus turistler olmak üzere çoğunuzun yaz tatilini  planlarken aklından geçen ve hayallerinizi süsleyen kentlerin başında Antalya geliyor. Antalya, gerek doğal güzellikleri sayesinde sahip olduğu tatil alternatifleri, gerekse  “deniz, kum ve güneş üçlüsü”  sayesinde, klasik tatil  anlamında da çok sayıda seçenek sunuyor.

Sizin asıl yapmanız gereken, tatil dönem ve sürenizi ayarlamak. Ardından ise, nerede  ve ne tür bir tatil istediğinize karar vermek. Elbette, bütün  bir yıl “Karınca” gibi didinip çok yoruldunuz. İşte bu nedenledir ki, şimdi de “Ağustos Böceği” gibi  plajlarda “keman çalıp, tembellik veya çapkınlık” yapabileceğiniz keyifli bir yaz tatili planlamak “annenizin ak sütü” gibi sizin hakkınız!

Tatille bağdaştırılan bir diğer kavram ise, hayırlı bir eş- sevgili bulmaktır. Öyle ki, kadın veya erkeklerin, bir ömür boyu yaşadıkları kentte bulamadıkları “hayatlarının aşkını” neden/SİZCE, gittikleri-çıktıkları “yaz tatilinde” bulma gibi bir fantazileri var.

Belki “bu yıl” diyerek beklenti içinde olan tatilcileri, yarım yüzyıldır  “taze tuttukları” umutlarından dolayı kutluyorum. Öyle ki, bu yöndeki azimlerini saygı ve takdirle karşılıyorum. Aslında bu psikolojiyi;  “Bu yaz olmasa da, belki gelecek yaz; olmadı bir tarafa yaz, ama mutlaka bir yaz” şeklinde umut var olarak da yorumlamak mümkün.

Kıskanıyor muyu? Elbette, hayır!…

Abartıyor muyu? Hımmm, belki birazcık!…

Bu nedenle yaz tatili bir yerde bekarlar için flört mevsimi de diyebiliriz. Hatırlayınız, “yaz aşkı” kavramı bile var. Eee, kaçınızın bu anlamda yaz anıları var; kışın en soğuk sohbetlerinde  bile içinizi “yaz güneşi” gibi ısıtan!…

Uzun sözün özü; Antalya’da deniz, kum, güneş, gezilecek yerler, tozu atılacak yollar, suyunda yüzülecek şelaler, feth edilecek kalpler, yamaç paraşütü ve rafting noktaları, antik kentler, müzeler ve yaz aşkını arayanların çokça olduğu bir cennet!…

Ya sizin tatil planlarınızda neler var?…

Peki,  yaz aşkı arayışınız var mı? Yoksa, hayatınız aşkını bulanlardan mısınız?

O, zaman çok şanslısınız; yaz aşkını bulmak için “bin bir atraksiyon veya aksiyon planı” yapmak  yerine, ailenizle huzurlu bir tatil geçireceksiniz demektir; “tatilin tadını çıkarın”

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.