arama

Antalya Hangi Mevsimde Gezilir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Hülya AŞKAROĞLU
  • 1 Star
    Loading...

Akdenizin incisi olarak bilinen Antalya kentimiz, yaz kış ayrıcalıklı güzellik ve özellikleri ile turistlerin rağbet gösterdikleri tatil bölgelerimizin başında yer alan şirin bir kentimiz. Türkiye’nin güneyinde yer alan Antalya, kış aylarında olduğu kadar yaz aylarında da, çok yönlü aktivite olanakları sayesinde keyifli ve renkli tatil olanağı sunuyor.

Bu nedenle Antalya için her mevsim tatil ayrı güzel dersek  sanırım abartmamış oluruz. Güneyin incisi tanımlamasına yakışır; inci gibi parlak güneşi, temiz denizi, marina ve koyları ile olduğu kadar antik kentleri, ören yerleri ve müzeleri sayesinde hiç bitmesini istemeyeceğiniz, her mevsim dolu dolu bir tatil döngüsüne sahip.

Özellikle içinde bulunduğumuz mevsim özelinde Antalya’yı ele alacak olursak, rengarenk meyve ağaçlarının çiçeğe durduğu, deniz mavisinde turkuazın her tonuna büründüğü ve deniz suyunun yavaş yavaş ılımaya başladığını söyleyebiliriz. Öte yandan, fazla güneşten hoşlanmayan ve doğa ile baş başa olmayı isteyenler içinde Antalya, bahar aylarında gezmek ve kültür turlarını fazlaca tercih eden tatilcilere bulunmaz  fırsatlar sunuyor.

Bu anlamda hem doğanın uyanmasına tanıklık edecek, hem de mekan ve müzeleri çok kalabalık olmadan, otellerde rahat konaklama keyfi ile kültür turları sayesinde Antalyan’ın deniz ve kum dışındaki yüzünü de keşfedebilirsiniz. Galiba Antalya’da her mevsim tatil yapılabileceğini söylersek abartmamış oluruz. Her türlü doğal güzellik ve aktiviteye açık olan kentte iddia ediyoruz, tatil süreniz yapılabilecekler listesine yetmeyecek.

Rafting, yamaç paraşütü,  şelale, mağara ve kanyon gezileri, deniz sörfü, antik kent ve müze gezileri, çeşitli spor aktiviteleri, otellerin sosyal etkinlikleri ile çeşitli konserler tatilinizi renklendirebilecek birkaç aktivite olarak sayılabilir.

Galiba şöyle diye biliriz; Antalya’da “her gün tatil” size kalan, Antalya tatiline hangi mevsimde gitmek istediğinize karar vermek…